Скринінг першого триместру

Скринінг першого триместруБагатьом жінкам сам вираз «скринінг першого триместру» вселяє жах. Тим часом цей термін має на увазі всього лише комплексне обстеження на терміні вагітності 11-13 тижнів, яке визначає вірогідність народження дитини з вродженими вадами розвитку (ВВР) .

Комбінований скринінг першого триместру включає УЗД і дослідження крові вагітної жінки для виявлення змін, специфічних при вроджених вадах розвитку дитини. Навіть при такому недовгому терміні вагітності можна визначити наявність у плоду хромосомних і генетичних порушень.

Аналіз крові, що входить в скринінг першого триместру, визначає зміст в-субодиниць хоріонічного гонадотропіна людини і РАРР-А – плазмового білка, асоційованого з вагітністю. При відхиленнях результатів від норми можна підозрювати наявність ВВР і генетичної патології у дитини.

Скринінг першого триместру не дарма називається комплексним – робити висновки можна на підставі сукупності досліджень. Один ізольований показник неінформативний. При високому ступені вірогідності вроджених вад розвитку або генетичних аномалій жінка прямує на подальше обстеження – проводиться амніоцентез і/або біопсія ворсин хоріона.

У деяких регіонах скринінг першого триместру є обов’язковою процедурою для всіх вагітних. Але в більшості випадків на це обстеження прямують вагітні, входять до групи ризику по ВВР і генетичної патології. До них відносяться вагітні у віці старше 35 років; ті, у кого в сім’ї є хворі на синдром Дауна або іншу генетичну патологію, якщо до цього були викидні, мертвонародження, вагітності, що не розвиваються, а також діти, народжені з ВВР і генетичними захворюваннями; якщо мати перенесла на ранніх термінах вірусні захворювання, приймала небезпечні медикаменти або потрапила під дію радіації.

Джерело: baby

Поділитися в...

Вас може зацікавити...