• Без категорії

Скринінг першого триместру

Скринінг першого триместруБагатьом жінкам сам вираз «скринінг першого триместру» вселяє жах. Тим часом цей термін має на увазі всього лише комплексне обстеження на терміні вагітності 11-13 тижнів, яке визначає вірогідність народження дитини з вродженими вадами розвитку (ВВР) .

Комбінований скринінг першого триместру включає УЗД і дослідження крові вагітної жінки для виявлення змін, специфічних при вроджених вадах розвитку дитини. Навіть при такому недовгому терміні вагітності можна визначити наявність у плоду хромосомних і генетичних порушень.

Аналіз крові, що входить в скринінг першого триместру, визначає зміст в-субодиниць хоріонічного гонадотропіна людини і РАРР-А – плазмового білка, асоційованого з вагітністю. При відхиленнях результатів від норми можна підозрювати наявність ВВР і генетичної патології у дитини.

Скринінг першого триместру не дарма називається комплексним – робити висновки можна на підставі сукупності досліджень. Один ізольований показник неінформативний. При високому ступені вірогідності вроджених вад розвитку або генетичних аномалій жінка прямує на подальше обстеження – проводиться амніоцентез і/або біопсія ворсин хоріона.

У деяких регіонах скринінг першого триместру є обов’язковою процедурою для всіх вагітних. Але в більшості випадків на це обстеження прямують вагітні, входять до групи ризику по ВВР і генетичної патології. До них відносяться вагітні у віці старше 35 років; ті, у кого в сім’ї є хворі на синдром Дауна або іншу генетичну патологію, якщо до цього були викидні, мертвонародження, вагітності, що не розвиваються, а також діти, народжені з ВВР і генетичними захворюваннями; якщо мати перенесла на ранніх термінах вірусні захворювання, приймала небезпечні медикаменти або потрапила під дію радіації.

Джерело: baby

Поділитися в...

Вас може зацікавити...