Сколіоз. Як допомогти дитині

Сколіоз. Як допомогти дитиніІснує древнє небезпідставне твердження, що більшість хвороб в людському організмі пов’язані з хребтом. Так це чи ні, однозначно сказати складно. Але, як би там не було, хребет – дуже важлива складова довгого і активного життя. Про те, як підтримати його здоров’я з самого раннього дитинства, наша стаття.

Діагноз сколіоз (або викривлення хребта) все частіше звучить в стінах дитячих медичних закладів. Причина криється у зниженні рухової активності, зайвої захопленості деякими батьками освітніми програмами, без компенсації просиженних за партою годин прогулянками на свіжому повітрі та ін. Іноді трапляється так, що мами і тата просто не помічають відхилень від норми до тих пір, поки ті не стануть занадто явними. У деяких випадках, навіть знаючи про проблеми з хребтом, батьки не надають їм належного значення, наївно розраховуючи, що все мине з віком.

Сподіваємося, не варто пояснювати, що даний підхід вкрай небезпечний. По-перше, з роками хвороби тільки посилюються. Крім того, захворювання хребта тягнуть за собою серйозні порушення в роботі серця, легенів та інших органів, особливо якщо сколіоз діагностований до 5 років.

Найбільш часто зустрічаються патології постави

«Млява» спина

Дитина сутулиться, опускаючи плечі і звівши їх вперед. У поперековому відділі хребет сильно вигнутий (як у жінок під час вагітності). М’язи преса мляві. Живіт помітно випирає вперед.

На початковому етапі ця патологія виправляється досить просто. З дитиною можна попрацювати самостійно, але краще віддати його в будь-яку секцію, де ведуться заняття з загальним фізичним розвитком. Особливо рекомендуються плавання (Не стрибки у воду), ходьба на лижах, гра у волейбол. Вправи у воді часто призначаються в якості лікувальних процедур. Причому форма занять підбирається залежно від діагнозу. Так, при грудному сколіозі переважно плавання стилем кроль, при викривленнях хребта в області попереку – брасом, якщо малюк сутулиться – на спині.

Важливо! Слідкуйте, щоб малюк менше бігав, стрибав і, головне, не піднімав тяжкості. Особливої ​​шкоди приносять малюкові шкільні портфелі, які він змушений носити в одній руці.

«Плоска» спина

В нормальному стані у дитини повинні бути чітко виражені, так звані, фізіологічні вигини хребта в області шиї і попереку. У деяких випадках спостерігається недостатня глибина прогину. Це тягне за собою проблеми з амортизацією під час руху і стрибків, а, отже, з міжхребцевими дисками.

Лікується захворювання за допомогою спеціальної фізкультури, правильної організації спального місця (наприклад, з використанням ортопедичних матраців), фізіологічних процедур в медичних установах.

«Кругла спина»

Це запущена форма сколіозу, коли проблема криється в деформації хребців. Іншими словами, виправити ситуацію просто напружуючи м’язи неможливо.

В даному випадку завдання зводиться до того, щоб не допустити прогресування захворювання. Основні види лікування – фізіологічні процедури, фізкультура і носіння спеціального корсета.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...