Скільки можна дитині дивитися телевізор

діти і телевізорПрактично кожні батьки задавалися питанням з приводу перегляду телевізором дітей, і з якого віку можна починати перегляд. Сьогодні ні кого не здивуєш тим, що немовля дивиться телевізор, і батьки вважають це нормою. Чи так це? І Скільки можна дитині дивитися телевізор?

Вважається допустимим починати перегляд телевізора не раніше трьох років, так як ранній перегляд з урахуванням того що дитина багато дивиться телевізор може не кращим чином позначитися на його психічному і фізіологічному здоров’ї.

Який вплив робить телевізор на дітей молодше трьох років

Яку ж небезпеку несе, здавалося б, нешкідливий перегляд телевізора і що відбувається в цей час з дитиною?

По – перше, у грудних дітей зір формується до трьох або п’яти років. І якщо дитина багато дивиться телевізор, то це приводить до постійного напруження зорової системи дитини, що загрожує значними порушеннями і відхиленнями. Тому допускати дитину до телевізора варто не раніше двох або трьох років, бо можна поставити під удар не тільки зір дитини, а й перевантажити центральну нервову систему.

По – друге дозволяючи немовляті дивитися телевізор, ви ставите під загрозу його психологічне здоров’я, так як, найчастіше, не підбирається конкретний мультик для перегляду, а включається перший що потрапив. Зараз на екранах багато жорстокості і вбивств, і чого ж можна навчити дитину, якщо з народження давати йому дивитися подібне. Якщо є бажання ознайомити дитину з переглядом мультфільмів, то вибрати треба добрі і повчальні, які зможуть навчити малюка корисному. Адже діти як губки вбирають інформацію і дуже часто не найкориснішу.

Перебуваючи, довгий час перед телевізором, дитина позбавляється живого спілкування і живих емоцій, а це здатне розвинути замкнутість і душевну порожнечу. А від цього дитина не стане щасливішою.

Скільки можна дитині дивитися телевізор

Рекомендації окулістів твердять про те, що при досягненні дитиною семирічного віку допустимим часом який дитина може провести перед телевізором, складає, не більше, сорока хвилин. Дитині трирічного віку можна перебувати за переглядом не більше півгодини. Такий час вважається найбільш безпечним, тому що не викликає напруги зору та нервової системи.

Які наслідки необмеженого перегляду дитиною телевізора

Вплив телевізора на дитину може носити незворотній характер, так наприклад діти, які довго дивляться телевізор мають відсталості в мові. Це пов’язано з тим, що дитина не отримує живого спілкування, а його увага зосереджена на зображенні. Щоб уникнути цього необхідно більше часу гуляти, спілкуватися, займатися  розвитком. Дитина може так само зіткнуться з відчуттям внутрішньої порожнечі і постійної необхідності в чергових переглядах мультфільмів.

Проявом впливу телевізора на дитину може бути висока гіперактивність дитини, не можливість зосереджуватися на конкретному завданні і складності пов’язані зі сприйняттям інформації. Так само такі діти відчувають брак уваги. Значне скорочення рухів під час сидіння або лежання перед телевізором негативно позначається на фізичному стані дитини, а після мультфільмів, в яких зосереджені жорстокі моменти у дитини помітно підвищується агресивність.

У зв’язку з цим батькам варто добре задуматися про те, що хорошого і корисного отримає дитина, переглядаючи мультфільми в не обмеженій кількості

Поділитися в...

Вас може зацікавити...