Скільки разів допускається робити кесарів розтин

Скільки разів допускається робити кесарів розтинВсім відомо, що кесарів розтин – досить складна операція. І, як будь-яке оперативне втручання, вона негативно впливає на здоров’я жінки. Отже, багаторазове її повторення вкрай небажане. Скільки разів, на думку лікарів, можна вдатися до операції, не ризикуючи станом мами? Які її особливості в наші дні?

Кесарів розтин – це оперативне втручання, що проводиться заради появи дитини на світ. Плід, також як і послід, витягуються шляхом розрізання передньої стінки матки.

Сьогодні кесарів розтин – одна з найбільш поширених операцій в акушерстві. До неї вдаються по самим різним показаннями. І кількість малюків, що народилися таким чином, зростає. Це пов’язано з поліпшенням методів сучасної діагностики плоду під час вагітності. В першу чергу з широким розповсюдженням ультразвукових досліджень. Відповідно, зростає і кількість випадків, коли лікарі рекомендують не ризикувати, а вдатися до хірургічного втручання.
Найбільш типові причини для операції:

1. Занадто вузький таз. При цьому велика вірогідність, що малюк взагалі не зможе з’явитися на світ природним чином або пологи будуть надто затяжними, важкими як для мами, так і для дитинки.
2. Різні ускладнення здоров’я жінки, наприклад, порок серця, гіпертонія, поганий зір і т.д.
3. Проблеми з плодом. Зокрема, обвиття пуповини.

Іноді лікарі також рекомендують кесарево, якщо зі здоров’ям, як мами, так і немовляти все в порядку, але жінці більше 30 років, а карапуз обіцяє бути великим. Особливо, коли це первісток. У не зовсім юних мам, зазвичай, за плечима є досвід лікування безпліддя або абортів. А це пряме показання до операції.

В той же час, на сьогоднішній день, кесарів розтин в анамнезі не є показанням до повторної операції при наступних вагітностях.

Кесарів проводять під загальним наркозом або за допомогою епідуральної анестезії. У другому випадку жінка перебуває у свідомості і може контролювати свій стан. Але, на жаль, метод має ряд протипоказань. Наприклад, низький тиск у мами, непереносимість препаратів, запальні захворювання в області попереку та ін.
Кількість операцій

В цілому, обмежень для даного хірургічного втручання не існує. Але кожний наступний кесарів розтин займає більше часу, ніж попередній. Тобто ризики зростають.

Крім того, будь-яка операція може спровокувати появу спайок. Так, за статистикою, після першого кесаревого спайки з’являються, приблизно, в половині випадків. Після третього – в 80%. Спайки можуть викликати болі і привести до безпліддя, якщо здавлюють фаллопієві труби. Велика кількість рубцевої тканини, крім іншого, суттєво ускладнює подальші операції.

Ще одна неприємність, що підстерігає мам після операції – проблеми з плацентою. Підвищується ризик передлежання і вростання в область шва. В останньому випадку при видаленні плаценти великий ризик кровотеч.

Цілком очевидною проблемою також є неповноцінність шва. Сьогодні хірурги використовують куди більш якісний шовний матеріал, ніж кілька десятиліть тому. Тим не менш, здатність до розтягування тканин в області рубця природно невелика.

Таким чином, обмеження минулого століття на два кесарева і неможливість народити природним шляхом після операції, усунені. Тим не менш, хірургічне втручання не залишається безслідним. А кожен випадок строго індивідуальний. Тому рішення про наступні вагітності необхідно приймати разом з хорошим фахівцем, що знають особливості саме вашого організму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...