Скільки годин повинен спати місячний малюк?


Багато мам переживають через те, що в крихітки порушений денний і нічний сон. Одні діти мало сплять, інших складно приспати, а треті взагалі відмовляються від сну. Деякі батьки стурбовані тим, що малюк занадто багато спить. Як вести себе мамам і татам в таких ситуаціях?

Скільки годин необхідно дитині для повноцінного сну?

Однозначної і точної відповіді на поставлене запитання немає, оскільки кожен новонароджений має свої особливості, як психологічні, так і фізичні. Встановлено, що довгий сон може спостерігатися, як у здорових міцних дітей, так і недоношених, слабких. Новонароджений не відрізняє день від ночі, тому не знає, коли і скільки йому треба спати.

Існують певні норми тривалості сну в денний і нічний час доби. Від цього залежить наскільки здоров’я малятка буде міцним, а його подальший розвиток повноцінним. Сон немовляти залежить від багатьох факторів, в тому числі від його темпераменту.

Протягом 3-4 тижнів з моменту народження дитина може спати постійно, але з незначними перервами. У підсумку вся тривалість сну становить від 15 до 20 годин протягом доби. В інший час малятко спить. Його годують, купають, знайомлять з навколишнім світом.

Батьки повинні знати про те, що вночі малюк спить більше, ніж вдень.

Скільки годин повинен спати немовля вночі?

Нічний сон місячного малюка триває до 10 годин. Але більша частина дітей цього віку прокидається, оскільки їх мучить голод. Після годування дитина знову засинає. Норма нічного сну становитиме 8-9 годин, якщо годувати крихітку на його вимогу. Варто розглянути два варіанти: коли малюк спить з мамою і окремо від неї.

Кроха засне надовго разом з мамою. Це пояснюється тим, що його зігріває материнське тепло і вабить запах молока. Він зможе в будь-який момент прикластися до грудей.
Якщо ж з перших днів народження мама вирішила привчити своє чадо до роздільного сну, то доведеться потрудитися і не висипатися ночами самій мамі. Дитина буде неспокійною, часто прокидатися, можливо вередувати. Мамі доведеться цілими ночами сидіти біля спального місця малюка.
Добре, якщо момент годування встановлюють за певними годинами. Згідно зі статистикою, роздільний сон буває значно короткочаснішим від 6 до 7 годин, ніж спільний з мамою.

Скільки годин повинен спати грудничок вдень?

Денний сон короткочасний, дитина в середньому засинає на 4 години. Тому, цей час слід розбити на два рази. У перервах прокидається, спить нетривалий час і знову засинає.

У цьому віці малюк може заснути на весь день і пропустити момент годування. Мамі необхідно розбудити дитину. Не можна допускати протягом дня непробудного сну новонародженого. Дитина повинна спати більше вдень, ніж вночі. Цьому треба привчати малюка з народження. Мама повинна допомогти йому бути організованим в цьому питанні.

Піком активності можна встановити денний час – 4 години і регулярно дотримуватися такого графіка. Слід також визначити режим купання, за яким водні процедури будуть проводитися в 7-8 годин вечора. Це дозволить малюкові спати і разом з тим розслабить його перед майбутнім тривалим сном.

Важливо! Якщо новонароджена дитина спить менше 16-17 годин на добу, це ще не привід турбуватися. В даному випадку мама повинна поспостерігати за поведінкою малятка. Якщо він спокійний, не плаче і вередує, нормально харчується, чи не температурить, а стілець стабільний, то все в нормі.

Фахівці припускають, що при відмінне здоров’я дитина може спати стільки, скільки необхідно його організму. Це може бути менше встановленої норми.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...