Скільки дітей у вас буде. Думка психологів

Скільки дітей у вас буде. Думка психологівЯких тільки способів не пропонують жінкам, для того, щоб відповісти на дане питання від хіромантії до астрології. При цьому автори «абсолютно достовірних методик» не забувають уточнювати, що якщо у вас вже є діти, то тепер гадати навіть не здумайте. А то раптом результат не співпаде з реальністю.

Ми пропонуємо подивитися на проблему очима психологів. Більш того, якщо ви вже укомплектували сім’ю, то читати статтю вам не тільки не забороняється, а скоріше навпаки. Можливо ви погодитеся з думкою фахівців, а може бути … напишете власне міркування на цю тему.

Як відомо, в останні десятиліття в розвинених країнах, ставлення до діток відчутно змінилося. Перш за все, з’явилася традиція заводити першого малюка не раніше 33 – 35 років. Нашим бабусям ця цифра здається неприродною. Що вже й казати про більш давні часи. Згадайте хоча б знаменитих Ромео і Джульєтту. Прекрасній коханій, на момент всім відомих подій, було всього 14, а її мамі, сеньйорі Капулетті – 28. Шляхом нехитрих математичних розрахунків, прикиньте, у скільки ж вона народила. І в ті часи це вважалося нормою.

Відчутно знизилася і народжуваність в цілому. Всього 100 років тому 8-10 дітей у сім’ї не вважалося чимось надприродним. А сьогодні є безліч пар, які свідомо відмовляються від продовження роду.

Всі ці факти змусили психологів серйозно задуматися над дитячим питанням. Вчені прийшли до висновку, що найчастіше залишаються наодинці замкнуті чоловіки невротичного типу. Що, в принципі, не дивно. Більш цікаві факти виявили фінські дослідники. Вони довели, що кількість дітей у сім’ї безпосередньо пов’язана з лідерськими якостями їх батьків. Іншими словами до 39 років у чоловіка з активною життєвою позицією зазвичай є не менше 2-3 малюків. Пасивні ж радіють 1-2 дітям або взагалі стають чайлдфрі. Цікаво, що за результатами багаторічного дослідження такі якості, як, наприклад, почуття відповідальності або старанність, ніякої ролі не грають.

З іншого боку слід враховувати й об’єктивні соціальні фактори. Говорячи про лідерство, маються на увазі, насамперед, якості чоловіка. Адже жінці, що посилено прагне зробити кар’єру може просто не вистачити часу на народження немовляти.

Останнє підтверджується ще одним дослідженням, цього разу британських психологів. Вони небезпідставно стверджують, що кожні 15 балів за шкалою IQ у жінки знижують її статистичну вірогідність народити дитину на 25%. За даними опитування серед звичайних європейок, в середньому, до 45 років не встигає (або не може) завести малюка кожна п’ята жінка. У той же час серед панянок, які захистили наукову ступінь – 43%.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...