Синдром вагітного тата

Синдром вагітного тата Вагітним жінкам дуже важливо усвідомлювати підтримку з боку, особливо, якщо вона виходить від коханого і люблячого чоловіка. Майбутнім матусям так приємно розуміти, що до них ставляться по-особливому, з ніжністю і трепетом. У цей нелегкий період бажано, що б чоловік прагнув зрозуміти свою дружину, приділяв їй більше уваги і ставився з повагою до її побажань.

Однак, існує такий момент, коли відчуття і переживання вагітної жінки переносяться на її партнера. Дане поняття ще погано вивчене в медицині, проте псіхосоматологи називають його синдром вагітного тата.
Сама назва походить від французького слова couver і перекладається, як «висиджувати пташенят». Найчастіше, близький до вагітної жінки чоловік це чоловіки, що відчувають ті ж почуття і відчуття, що і їх дружини. Вони неодноразово можуть відчувати нудоту, ознаки токсикозу, виникає блювота, болі внизу живота, запаморочення, безсоння, а також пропажа або повна відсутність апетиту. Іноді сильна стать може скаржитися на своїх жінок в цікавому положенні на їхні забаганки, перекручення гастрономічних пристрастей, а також постійна зміна настрою. Однак, майбутні батьки, яким вдалося зрозуміти, що таке «недовірлива вагітність», відрізняються більш складною поведінкою.

У сучасній вітчизняній медицині цей феномен, на жаль, ще погано вивчений. Але, за це питання взялися уважні медичні психологи і псіхосоматологи. Вони простежили зв’язок між виниклими симптомами поганого самопочуття у чоловіків і вагітністю їх жінок. Лікарі вважають, що свого роду це хвороба і вона виникає на психологічному грунті. Якщо до кінця не зрозуміти причину такої поведінки у чоловіків, вищеописані симптоми лікуються у гастроентерологів, інфекціоністів і навіть у хірургів. Хоча, багато медиків навіть і не здогадуються, що больові прояви можуть самі собою проходити після … пологів дружини.

Що б показати всю картину того, що відбувається, можна сказати, що до зони ризику відносять 1 майбутнього тата з 9, тобто 11% чоловічого населення здатне відчувати «помилкову вагітність»! Іноді подібні випадки можуть ускладнитися різними проблемами через неправильне лікування, а саме через медикаментозне втручання в фізіологічно здоровий організм чоловіка. Що ж тоді є, насправді, причиною виникнення такої хвороби, як синдром Кувада? Відповідь проста: психічні зміни особистості під час важкої форми переживання за свою близьку людину. Люблячі чоловіки часто відчувають провину перед своїми вагітними жінками за те, що принесли дискомфорт і біль в їхнє життя разом із зародженням дитини. Це і є головною підосновою в подібних ситуаціях.

Які чоловіки можуть відчути на собі «помилкову вагітність»

Хлопчики, які виростають у сім’ї, де роль батька залишається незначною у їх вихованні, іноді стають більш жіночними і сприйнятливими. Це означає, що мати виховує їх, як своє продовження, не тому що вона так хоче, а просто через те, що по-іншому не вміє. Якщо дитина росте у неповній сім’ї, де повністю або частково відсутній батько, жінка стає главою сімейства. Якщо ж чоловік у сім’ї є, але він інфантильний, а його дружина лідер за природою – в більшості випадків, у сина будуть регенеровані і видозмінені чоловічі якості. Це означає, що хлопчик, виростаючи, ідентифікує себе з матір’ю, як жінкою. Тому не дивно, що під час вагітності своєї коханої вони часто можуть відчути на собі жіночі переживання, як у фізичному, так і в духовному плані.

Вітчизняними психологами було проведено ряд досліджень, результати яких ще не отримали масштабних відкликань в медицині. Було виявлено, що синдром вагітного тата найчастіше зустрічається у майбутніх батьків, віком від 21 до 27 років, які чекають першу дитину. Але іноді трапляються й інші закономірності в подібних випадках, але це швидше виняток, ніж правило. Дуже часто такі чоловіки страждали комплексом неповноцінності або сексуальними розладами. Існує кілька піків загострення перебігу хвороби: в 3 і в 9 місяців вагітності. Перед пологами симптоми спрямовуються до свого апогею. Чоловіки стають дуже нервовими, виникає тремтіння, різке погіршення самопочуття, посилюється біль. Така психосоматика проходить після того, як йому повідомляють про щасливий результат пологів: про те, що його дружина і дитина почуваються добре. Але, якщо у породіллі виникли будь-які ускладнення – протікання хвороби може затягнутися до повного одужання матері дитини. Таким чоловікам краще не йти на партнерські пологи – адже їм першим потрібна буде медична допомога.

Як боротися з проявами такої незвичайної психологічної хвороби?

В першу чергу, всім чоловікам під час вагітності своєї дружини варто було б прочитати дану статтю, що б уникнути помилкових суджень. Якщо у них щось подібне спостерігається, можна порадити йти тільки по одному шляху: знайти хорошого і кваліфікованого психотерапевта, який заспокоїть і зніме неприємні відчуття без медичного втручання. На жаль, сучасні лікарі не співпрацюють у такому масштабі з психологами, що б усунути зі свого поля компетентності подібні випадки з молодими і схвильованими майбутніми батьками. Підібравши потрібного фахівця, синдром вагітного тата залишиться в минулому, поступившись місцем турботі й увазі по-справжньому вагітній дружині, а також вирішить багато психологічних проблем, які можуть заважати їм у повсякденному житті.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...