Синдром токсичного шоку

Синдром токсичного шокуБагато хто чув про існування синдрому токсичного шоку, однак ніколи не заглиблювалися у вивчення цього питання. Розглянемо шість основних факторів, які повинна знати кожна жінка про СТШ:

  1. Це рідкість

Синдром токсичного шоку може викликати неправильне використання тампонів, проте це не означає, що від них потрібно відмовитися. Кожна дівчина перед використанням тампона повинна уважно ознайомитися з інструкцією і чітко її дотримуватися.

Доктор Клер Моррісон Медекспрес розповіла, що в своїй двадцятирічній практиці вона дуже рідко стикалася з СТШ, проте закликала лікарів бути дуже пильними в діагностиці, так як синдром токсичного шоку може викликати летальний результат.

  1. Чоловік теж може отримати синдром токсичного шоку

Поширена думка про те, що СТШ може виникнути тільки через тампон, який занадто довго перебуває в піхві, є хибним. Синдром токсичного шоку викликається впливом на організм стафілококових токсинів, і це може статися внаслідок укусу, опіку або порізу.

Незважаючи на це, статистика вірна: від СТШ найчастіше страждають молоді жінки до 30 років, при цьому 30% з них немає 19.

  1. Симптоми СТШ

Для правильної та своєчасної діагностики синдрому токсичного шоку необхідно знати про його симптоми. Захворювання викликає лихоманку, діарею, блювоту, запаморочення, болі в м’язах і сплутаність свідомості, що легко можна переплутати з симптомами вірусу. Якщо хворий не отримує належної медичної допомоги, у нього може з’явитися висип і лущення шкіри. В особливо важких випадках людина може впасти в стан коми або померти (у 8-15% пацієнтів захворювання призводить до летального результату).

  1. СТШ можна запобігти

Про синдром токсичного шоку вперше стало відомо в 70-80-х роках, коли від нього померли декілька жінок, які використовують тампони. З цієї причини лікарі рекомендують використовувати тампони з мінімально можливою абсорбцією і міняти його кожні 4-6 годин. Мій руки перед тим, як змінити тампон, і не забувай перед цим витягти попередній.

  1. Термін придатності тампонів

Тампони, як і інша продукція, мають термін придатності, на який обов’язково потрібно звертати увагу при покупці. Явний зв’язок між простроченими тампонами і СТШ не простежується, проте в цілях власної безпеки термін придатності не варто ігнорувати. Особливо це відноситься до ароматизованих тампонів.

  1. Що робити при симптомах СТШ

Якщо у тебе з’явилися симптоми СТШ, тобі варто відразу звернутися за допомогою до лікаря. В першу чергу видали тампон і пий багато рідини, далі дій згідно з приписами лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...