Синдром Дауна

Синдром Дауна при вагітностіСиндром Дауна є однією з форм хромосомної патології, при якій каріотип представлений не 46, а 47 хромосомами. Синдромом Дауна страждають з однаковою частотою як хлопчики, так і дівчатка. Даний синдром був названий на честь англійського лікаря Джона Дауна. Саме він став першою людиною, яка змогла знайти слова, щоб описати цю патологію.

Синдром Дауна – це вроджена патологія, яка на сьогоднішній день є досить поширеною. Від народження малюка з синдромом Дауна не застрахований ніхто. Однак у даній ситуації є одне але. Справа в тому, що на сьогоднішній день існує величезна кількість досліджень, які здатні виявити дану патологію на самому ранньому етапі вагітності. Але не будемо відкривати всі карти одразу.

Люди, які хоч раз в житті бачили на власні очі дітей з синдромом Дауна, погодяться з тим, що такі малюки потребують до себе підвищеної уваги. Найчастіше мамам, у яких народилися на світ такі діти, доводиться віддавати їм весь свій час. Синдром Дауна – це страшно. Проте Ви можете запобігти появі на такого малюка. Так, так, Ви дійсно можете це зробити. Найголовніше цього захотіти. Не забувайте про те, що наша медицина не стоїть на місці. З кожним роком вона розвивається і вдосконалюється. Це стосується і діагностичної медицини.

На сьогоднішній день є цілий ряд досліджень, які можуть виявити синдром Дауна на перших тижнях вагітності. Почнемо з самого старого методу діагностики даного захворювання. Це амніоцентез. Даний метод протягом багатьох років був єдиним. Базується він на дослідженні навколоплідних вод. Під час даної процедури вагітній жінці роблять мікроскопічний прокол в животі, після чого за допомогою тонкої голки береться амніотична рідина, яка і піддається дослідженню. Слід зазначити, що до цих пір даний метод використовувався для діагностики лише тих вагітних жінок, вік яких перевищував тридцять п’ять років. Що ж робити молодим матусям? Адже дитина з синдромом Дауна може народитися і у двадцятирічної жінки. Саме для таких жінок і були розроблені різні сучасні методи діагностики. Одним з таких методів є неінвазивна антенатальна діагностика. Дана діагностика передбачає виявлення різних біохімічних маркерів у венозній крові вагітних жінок. Виявити хворобу на ранньому терміні вагітності можна і за допомогою визначення розміру зони комірця плоду за рахунок ультразвуку. Справа в тому, що, починаючи з одинадцятого тижня вагітності, в разі наявності у дитини синдрому Дауна в задній частині його шиї починає накопичуватися підшкірна рідина. За допомогою ультразвуку можна виявити наявність даної рідини. Слід зазначити, що даний метод діагностики синдрому Дауна ще не вивчений до кінця, так що стовідсоткової гарантії він не дає. На сьогоднішній день найефективнішим методом діагностування синдрому Дауна прийнято вважати комбіновану методику. Дана методика ґрунтується не тільки на ультразвуковому дослідженні товщини зони комірця, а й на визначенні в сироватці крові ряду біохімічних маркерів. Скористатися нею може кожна вагітна жінка в період з десятого по тринадцятий тиждень вагітності. Даний вид діагностики вважається найбільш точним.

Народження на світ ще однієї дитини з діагнозом синдром Дауна дійсно можна уникнути. Звертайтеся по допомогу до діагностичної медицини якомога частіше. А взагалі намагайтеся берегти себе не тільки на протязі вагітності, але і протягом всього життя. Не забувайте про існуючі БАДи (біологічно активних добавках), які допоможуть збагатити вітамінами і мінералами не тільки Ваш організм, але і організм Вашої дитини.

Перекладено з сайту: www.tiensmed.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...