Сім’ї бувають різні

Extended family in living room smiling

Без сварок не буває дружних сімей. Більше того, психологи впевнені, якщо подружжя зовсім не з’ясовують відносин, то ставляться до шлюбу несерйозно. При цьому фахівці додають, що від характеру перших сварок залежить подальша доля конкретної сім’ї.

Сьогодні ми поговоримо про стилі відносин між подружжям, грунтуючись на висновках психологів, які вивчають дані питання. Але почнемо з маленького тесту.

Уявіть собі таку ситуацію. Повернувшись з роботи в п’ятницю ввечері, ви з коханою людиною вирішуєте, як провести вихідні. Він, можливо, пропонує піти на футбольний матч, ви, можливо, плануєте похід до батьків на дачу. Або ваші думки розділилися десь на кордоні між «повалятися на дивані» і «сходити в гості»? В принципі, це не головне. Важливо те, як вирішиться даний спір.

Отже, варіант перший. Один з вас непохитно «гне свою лінію», невблаганно і не залежно від логічних доказів, переконань, прохань, а також інших методів впливу на співрозмовника. Зазвичай, у таких випадках друга половинка поступається.

Другий випадок. Ви сідаєте за «стіл переговорів», розглядаючи всі прийнятні рішення з різних точок зору і досягаючи компромісу. Наприклад, до обіду валяємося на дивані, потім їдемо до батьків.

Третя ситуація. Сім’я дружно розглядає проблему, «докопуючись до кореня». У процесі може з’ясуватися, наприклад, що чоловік мріяв піти на футбол не стільки заради самої гри, а скоріше, щоб поспілкуватися з давніми приятелями. А дружина мріяла про похід в гості щоб похвалитися своїм новим платтям. У результаті знаходиться компромісне рішення, де мирно поєднуються приятельські посиденьки з модним дефіле.

Четвертий варіант. Один з подружжя поступається в розрахунку на подальшу компенсацію. Приміром, цього разу йдемо вболівати за нашу команду на стадіон, але в інші вихідні вирушаємо до рідні.

П’ятий випадок. Це один з найбільш емоційно важких варіантів. Жоден з подружжя не бажає поступатися. При цьому доводи опонентів не розглядаються, тому що сприймаються як утиск власних прав. Чоловік і дружина починають з тихого відстоювання позицій, потім в хід йдуть «заборонені прийоми» типу «ти мене не любиш», а закінчитися переговори можуть справжніми бойовими діями з биттям посуду.

Тепер висновок. Суть його полягає в тому, що, безсумнівно, головне в сімейному житті – це компроміс. Але ні в якому разі за рахунок однієї зі сторін. У конфліктній ситуації не повинно бути «жертв», «вигравших» або «переможених». Так уже влаштоване сімейне життя, що ролі в ньому розподіляються дуже чітко. Тому той, хто весь час поступається, буде робити це регулярно. А чим це закінчиться? Напевно, ви вже здогадалися. Рано чи пізно, потерпілий захоче реваншу. І добре, якщо це виявиться серйозний скандал з перерозподілом ролей. Практика показує, що в більшості випадків ображений просто йде з сім’ї, змушуючи другу половинку довго і неодмінно дивуватися.

Але винні в даній ситуації, як не дивно, двоє. І той, хто завжди наполягав на своєму, і другий, що звик поступатися. Ось так дуже часто звичайна спроба піти від вирішення проблеми призводить до складних наслідків надалі. Єдине правильне рішення – обопільне обговорення проблеми і пошук компромісного варіанту, який дійсно задовольнить обидві сторони.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...