Символіка татуювань

201Дракон – символізує силу, прозорливість, мудрість. В Мексиці – покровитель знань, в Японії – символ ненависті і зла, а також хранитель прихованого скарбу.

Одноріг – елегантний, але лютий звір. Ріг в центрі лоба однорога такий гострий, що порізатися може кожен, що торкнувся до нього. Ріг однорога очищає все, до чого торкається, і є символом очищення й інтелекту. Одноріг одночасно означає як чоловічу, чисту проникаючу силу, так і жіночу мудрість, чистоту і цнотливість. По легенді одноріг нікого до себе не підпускав, його могла приручити тільки діва. Відчуваючи її чистоту, Одноріг засинав біля її ніг, поклавши голову на коліна дівчині. У християнстві визнаний символом очищаючої сили і жіночою цнотливості. Одноріг, будучи місячним знаком, врівноважує сонячну енергію лева. У Китаї означає достаток, довголіття і чесноти правління.

Саламандра – дух вогню. Вважалося, що вона може жити у вогні. Саламандра символізує хоробрість, боротьбу з бажанням плотських утіх і цнотливість, оскільки вважалося, що саламандра безстатева. Укус саламандри смертельний. Вона зображається схожою на маленького безкрилого дракона серед бушуючого полум’я.

Леопард, барс, пантера. Образ хижака класу котячих був образом жіночого божества родючості. У стародавніх африканських державах священних леопардів тримали під наглядом особливих посадовців при палацах правителів, що мали титул леопард будинку. Відомі також і боги, що представляються в образі леопарда. Наприклад, бог Торі у пігмеїв бамбуті . У таємного суспільства «людей леопардів» в Африці присутні символи, що зображають людину в леопардовій шкурі. Також шкура леопарда є символом жерця в Давньому Єгипті. Тату із зображенням цих тварин допомагає людині бути сильним, швидким, і витривалим.

Вовк. У міфологічних представленнях багатьох народів Євразії і Північної Америки образ вовка пов’язаний з культом ватажка бойової дружини (або бога війни) і родоначальника племені. Як бог війни вовк виступав, зокрема, в індоєвропейській культурі. Воїни і члени племені представлялися у вигляді вовків або іменувалися вовками. У індійців вовк – символ нижнього миру, миру метрвих. У Давньому Єгипті вовк символізує бога Анубіса – покровителя Царства мертвих. Татуювання із зображенням вовка говорить про вірність і самоту.

Троянда. У Греції, Римі, Китаї троянда – квітка, пов’язана з похоронами і смертю. Повніший набір символічних значень троянди включає красу, досконалість, витонченість, радість, любов, задоволення, славу, блаженство, гордість, мудрість. Може розглядатися як символ Сонця, зірки богині любові і краси. У арабів троянда – чоловічий символ. У Каббале троянда – символ єдності. Троянда символізує число 5.

У християнстві троянда – милосердя, милість, всепрощаюче, любов, мучеництво, перемога. Листя троянди символізує радість, шпильки – печаль, саму квітку – славу. Червона троянда – християнський символ земного, захоплення, соромливості, сорому, бажання, пристрасті, материнства, смерті. Біла троянда – чистота, невинність, духовність, тиша. Червона і біла троянда – єдність, союз. Троянда на хресті – смерть Христа. Шпилька троянди – страждання, смерть, християнський символ гріху. Троянда без шипів – невдячність.

Лотос – символ сили, що творить, пов’язаний з жіночим принципом, лоно, як місце зародження життя, родючості, процвітання, потомства, довголіття, здоров’я, життєвої повноти, слави, безсмертя, чистоти, духовності. Структура квітки лотос символізує взаємодію жіночого і чоловічого начал. В Індії символ лотоса, співвіднесений з жіночим дітородним органом – йоні, втілює богиню-матір, джерело особливої сакральної сили. Також виступає як незалежний символ творчої сили. Червоний лотос – емблема сучасної Індії. У Китаї лотос втілює чистоту і цнотливість, родючість, продуктивну силу. Сліди символіки лотоса зберігають образи лілії, разом з лотосом присвячені діві Марії.

Ухвалюючи рішення набити татуювання, слід бути дуже обережним, тому що з тату людина стає носієм нової інформації і навіть нових рис вдачі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...