Симптоми тонусу матки при вагітності

Симптоми тонусу матки при вагітностіВ даний час подібний діагноз ставлять більшій половині вагітних жінок, причому дізнатися про наявність тонусу матки можна як на самому початку вагітності, так і на останніх термінах, так що ж являє собою цей горезвісний тонус і, як його наявність може вплинути на перебіг вагітності і які симптоми тонусу матки, ви дізнаєтеся далі.

Що таке тонус матки

 

Саме поняття тонус матки з точки зору лікарів це його підвищення. Таким чином, існує також:

 1. знижений тонус матки;
 2. середній або нормальний тонус матки;
 3. гіпертонус тонус матки.

Як ви вже напевно зрозуміли, вплив на перебіг вагітності може надати лише гіпертонус матки, саме тому про нього зараз і піде мова. Перед тим як сформулювати остаточне визначення підвищеноготонусу, непогано було б ще раз нагадати жінкам про визначення матки. Вона є порожнистим м’язовим органом, який має здатність скорочуватися або, навпаки, збільшуватися. Останнє його стан властиво виникненню вагітності, під час якого м’язові волокна матки товщають і подовжуються в кілька разів. За законом природи, м’язи матки під час 9 місяців вагітності знаходяться в розслабленому стані. Але буває й так, що ближче до кінця вагітності або на всьому її протязі, м’язи перебувають у збудженому стані, що говорить про підвищений тонус матки.

Симптоми тонусу матки при вагітності

Гіпертонус матки або, як ми вже говорили, підвищений тонус є однією з основних загроз виникнення передчасних пологів або викидня, тому жінки з таким діагнозом потребують більш уважному веденні вагітності з боку лікарів.

Багато симптоми підвищеного тонусу матки жінка може визначити самостійно, якщо під час вагітності вона відчуває тягне внизу живота і в неї час від часу виникають незначні кров’яні виділення, швидше за все її матка знаходиться в збудженому стані.

Ознаки тонусу матки:

 1. Важкість у животі, як правило, воно має постійний характер.
 2. Часте виникнення больових відчуттів в області матки, трохи нагадують сутички.
 3. Болі в області попереку або лобка.
 4. Твердий живіт (час від часу він стає більш жорстким)
 5. Скам’яніння матки.
 6. Укорочена шийка матки, визначити цей симптом можна тільки під час огляду у лікаря.
 7. Кров’янисті виділення.

І в самому кінці хотілося б трохи розповісти про причини цього явища, адже багатьом жінкам, які опинилися в такій ситуації, або просто дамам, які планують свою вагітність, було б цікаво дізнатися про це.

Причини

 1. Підвищений тонус м’язів матки, як правило, виникає у молодих жінок. Це пов’язано з образом їхнього життя, підвищеним навантаженням, заняття спортом.
 2. Нерідко причинами гіпертонусу стають патологія розвитку матки або специфічно протікає менструальний цикл.
 3. Наявність інфекцій під час вагітності.
 4. Наявність резус-конфлікту.
 5. Сильний токсикоз на ранньому терміні вагітності.
 6. Передлежання плаценти.
 7. Важливо, що, на думку лікарів, причинами гіпертонусу можуть бути підвищені і досить часті стреси під час вагітності.
 8. Вдихання газів або парів шкідливих речовин.

Слід пам’ятати і розуміти, що підвищений тонус матки, стан хоч і нерідке, але досить небезпечне. Тому якщо вчасно не визначити цей стан, не звернути увагу на симптоми тонусу матки і не почати процес лікування, або хоча б правильного ведення вагітності, це може призвести до досить небезпечних наслідків, наприклад, викидня, причому як на ранньому, так і на пізньому терміні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...