Симптоми глистів у дітей

Симптоми глистів у дітейОдним з небезпечних дитячих захворювань є гельмінтоз – наявність в організмі глистів. Ця хвороба може передаватися при контактах з інфікованими людьми і тваринами, а виявити її можна по своєрідним ознакам і симптомів.

Глисти (гельмінтоз) – паразитуючі черви, які здатні жити і розмножуватися усередині організму людини і тварин. В людину вони потрапляють внаслідок вживання в їжу немитих фруктів, овочів, сирої води, а також вже зараженого хвороботворними бактеріями м’яса. Паразити можуть передаватися в спадщину, під час годування, а також у процесі контактування з зараженими людьми.

Визначити наявність інфекції в організмі дитини можна по наявності певних симптомів. Зокрема, спільними ознаками гельмінтозу вважають коліки в області пупка, алергічні висипання неясного походження, свербіж в області ануса, часті застуди, нудота, відсутність апетиту, тривожність сну.

Глисти у легенях можуть призвести до появи пневмонії або бронхіту, які у дітей протікають досить складно, з кашлем і підвищеною температурою. Тому при виявленні симптомів цієї хвороби малюка необхідно терміново вести до педіатра, який випише направлення на аналізи.

Найчастіше діти заражаються гельминтозом влітку, оскільки іноді забувають мити овочі і фрукти, прагнучи більше часу провести з друзями. Ще одним джерелом зараження можуть бути домашні вихованці, тому фахівці рекомендують по закінченню літнього періоду до їх основного корму додати глистогінні препарати, і якщо у улюбленця сім’ї виявляться ознаки захворювання, то всьому сімейству доведеться здати аналізи і пройти спеціальне лікування.

Існує декілька простих правил, дотримуючись яких, можна уникнути появи глистів. По-перше, іграшки дитини завжди повинні бути чистими. По-друге, привчіть дитину мити руки після прогулянки, туалету і перед прийняттям їжі. Намагайтеся, щоб у вашому домі не було мух – небезпечних розповсюджувачів гельмінтозу. І, зрозуміло, ретельно промивайте овочі та фрукти перед вживанням в їжу.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...