Симптоми апендициту: як вчасно розпізнати

Симптоми апендицитуМедики відзначають сім симптомів, при наявності яких варто негайно звернутися за допомогою до медичного закладу.

Апендицит – одна з найпростіших операцій, однак якщо вчасно не розпізнати справжню причину болю, він може спровокувати гнійний перитоніт, що загрожує незворотними наслідками аж до летального результату.

Ознайомся з головними симптомами апендициту, щоб не допустити ускладнень:

  1. Біль в животі – один з найперших і найголовніших симптомів апендициту. Найчастіше біль виникає раптово і є досить гострим. Зазвичай він локалізується в правій нижній частині живота, в області пупка і наростає протягом 6-24 годин.
  2. Набряк живота – коли разом зі стріляючим гострим болем у животі з’являється ще й набряклість живота, такий стан може говорити про гострий апендицит, який вимагає невідкладного хірургічного втручання.
  3. Блювота, яка супроводжується болем у животі (особливо в правій нижній його частині), і при цьому не проходить тривалий час, є ознакою запалення апендициту.
  4. Нудота – цей симптом характерний для багатьох хвороб і при наявності тільки нудоти не варто відразу все списувати на апендицит. Але коли вона супроводжується блювотою і болями в животі, і поліпшення при цьому не спостерігається, необхідно терміново звернутися до лікаря.
  5. Втрата апетиту – при наявності вище перерахованих симптомів такий стан також може свідчити про апендицит.
  6. Зміни в роботі кишечника – при всій схожості симптомів апендициту на наявність інших проблем зі шлунком, у людини можуть, до всього іншого, початися ще й запор або діарея. У разі, коли порушення випорожнень поєднується з уже названими симптомами, необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги.
  7. Спазми в шлунку також є ознакою апендициту, але тільки в тому випадку, коли мають місце бути інші симптоми. Такі спазми зазвичай виникають відразу після появи болів в животі, і не варто чекати виникнення всіх ознак. Важливо пам’ятати, що болі тільки посилюються з часом, і всяке зволікання може призвести до розриву апендикса, а потім і гнійного перитоніту, небезпечного летальним результатом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...