• Без категорії

Сімейні сварки: чому виникає конфлікт?

Сімейні сварки чому виникає конфліктЗазвичай відсутність сварок буває у відносинах, де поряд з духовною близькістю є і деяка незалежність, де партнери більш вільні один від одного, а значить і від різних проявів негативних рис характеру, і від зіткнення інтересів. Зазвичай це характерно для початкової стадії розвитку відносин або того періоду, коли люди вже навчилися бути поруч, зберігаючи при цьому деяку незалежність і самостійність, і дозволяючи іншому бути тим, ким він хоче бути.

Після початкової стадії , пара починає зближуватися, і ось тут зазвичай і виникають конфлікти, боротьба за владу і конкуренція. Партнери відчувають взаємозалежність, пов’язану з цим вразливість, і в якості самозахисту вдаються до нападу. Зазвичай механізм такий – ми думаємо “Якщо ти не робиш так, як я хочу, значить, ти мене не любиш. Від цього мені погано, я не можу винести думку, що я нелюбим (-а) або, що мене не поважають, бо і сам (-а) в глибині душі не впевнений (-а), що я заслуговую любові або поваги “.

Далі зазвичай йдуть агресивні випади на адресу коханої (-ого). Вся складність в тому, що, як правило, зазначений монолог “проговорюється” в несвідомому, тобто ми не усвідомлюємо (тим більше в конфлікті), що наш агресивний випад викликаний нашою слабкістю. Агресивна реакція виникає як би спонтанно. Навіщо добре знати цей механізм? Щоб розуміти, що конфлікти беруть свій початок в нас самих, а відносини стають лише лакмусовим папірцем, і отже, ключовим моментом при роботі з конфліктною поведінкою стає робота ось з цією частиною: “сам (-а) в глибині душі не впевнений (-а ), що я заслуговую любові або поваги “.

Важливо розуміти свої справжні почуття і вміти донести до співрозмовника саме їх, а не нашу захисну агресію. Будь-які відносини – це можливість особистогоо зростання. Тому, щоб зберегти відносини обом партнерам доводиться працювати над собою, вчитися говорити і чути один одного, розуміти справжні почуття і бути досить сміливими, щоб ними ділитися. Напевно, це шлях довжиною у життя, але воно того варте. Щоб розібратися, які страхи, комплекси, уразливі частини вашого Я є провідними в ваших сварках, було б корисно розглянути один з ваших конфліктів – хто і що говорить; на що провокує вас ваш чоловік; як ви себе ведете в конфлікті; що у вашій поведінці може викликати у вашого чоловіка саме таку реакцію та ін. Для такого аналізу, звичайно, потрібно більше інформації.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...