Сімейні стосунки після народження дитини

Сімейні стосунки після народження дитиниЩастя від народження дитини незабаром часто затьмарюється безліччю труднощів, з якими стикається сім’я. Найскладнішим є період першого року після народження карапуза, сімейні відносини після народження дитини піддаються випробуванню. Різні сім’ї по-різному долають як фізичні, так і психологічні труднощі цього особливого періоду в житті сім’ї. Ті сім’ї, які не впоралися c кризою першого року після народження малюка, на жаль, часто розлучаються.

Перший час після народження дитини

Багато хто називає справжнім хаосом перші кілька тижнів щасливого появи на світ малюка, сім’я перестає бути колишньою, тому й стосунки змінюються, і сімейне життя після народження дитини змінюється. Любов ділиться на трьох, з’являються нові турботи і проблеми.

Сімейні стосунки після народження дитини

Світ обертається навколо крихти, роль мами в цьому світі поки головніший, тому у тата починає формуватися комплекс – він начебто поруч, але дуже далеко, для того, щоб стати повноцінною частиною цього світу. Тато продовжує працювати, а мама, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, піклується про малюка, всі справи лягають на її плечі, і просто не вистачає сил демонструвати свою любов до чоловіка. Чоловік відчуває зміни в поведінці дружини і не завжди розуміє чим викликане погіршення у відносинах.

Відпустка для чоловіка – вихід з положення?

Якщо у чоловіка з’являється можливість піти у відпустку відразу ж після того, як народився син чи донька, є шанс швидше подолати кризу, а відносини у подружжя швидше налагоджуються. Але через місяць, чоловік все одно змушений повертатися на роботу, і подружжя знову опиняються по різні боки барикад.

Мама фактично весь час проводить з дитиною і перестає грати звичну їй роль у суспільстві. Її спілкування зводиться до вузького кола «малюк – я – іноді тато». І, природно, що пупсик займає практично час її час, а решта йде на задній план.

Світ батька зовсім інший. Він продовжує спілкуватися з колегами, успішно вирішує свої професійні проблеми. Будинок для нього затишне укриття від зовнішнього світу. Але він вже не отримує такої уваги як раніше. Зв’язок з дитиною у батька не такий міцний, як у матері, для нього малюк ще практично незнайомець, іноді суперник. Якщо усвідомити це, подолати кризу буде легше. Батькові знадобиться докласти чимало зусиль, щоб сформувалося батьківське почуття, і сім’я стала цілісною.

Делікатна проблема

На виникнення кризи впливає ще й та обставина, що з народженням дитини гормональний фон у жінки змінюється, відповідно може пропасти сексуальний потяг, особливо після важких пологів. Жінка проводить весь час, доглядаючи за дитиною, накопичується втома, посилюється нервова напруга. Вона знаходиться в постійній готовності надати допомогу малюкові, і навіть під час близькості з чоловіком, не може розслабитися. Через такої невідповідності і виникає нерозуміння образи між подружжям. У декого може виникнути думка про іншу жінку. Все це ще більше погіршує сімейну кризу, долати яку потрібно разом. Від чоловіка необхідно терпіння, розуміння, а дружина повинна зробити зусилля і постаратися усвідомити себе не тільки мамою, а й бажаною жінкою.

До кризи потрібно готуватися заздалегідь

Криза протікає легше, якщо чоловік давно чекає батьківства. До кризи потрібно готуватися заздалегідь, для цього сьогодні є маса варіантів: література, поради сімейних психологів, інтернет консультації.

У сім’ях, де раніше вже виникали проблеми, криза після народження дитини протікає гостріше, так як нові проблеми нашаровуються на вже існуючі.

Поява дитини не призведе до краху сімейного життя. На тлі кризи виявляються нові позитивні якості чоловіка і жінки.

Поради:

  1. Кризу легше подолати, якщо зрозуміти, що чоловік і дружина стали батьками, чиїм головним завданням стала турбота про дитину. У цьому плані жінці дуже важливо допомогти зрозуміти чоловікові, що він може бути турботливим і ніжним батьком. Чоловікові треба довести його значимість у родині і як добувача, і в першу чергу, як люблячого і турботливого чоловіка.
  2. Жінка повинна бути терплячою, не критикувати чоловіка, якщо щось виходить ніяково, у всьому заохочувати, бути вдячною.
  3. Жінка повинна залишати для себе вільні хвилинки, щоб відпочити або зайнятися собою. Чоловік може при цьому виконати частину її роботи по дому.
  4. Потрібно намагатися викроювати час для того, щоб побути удвох, збігати в кафе або просто посидіти разом вдома. Адже ви все ще любляча пара, і повинні бути близькі один до одного.
  5. Дуже важливо приймати і просити про допомогу близьких людей. Не соромитися звернутися до бабусь і дідусів, сусідів, родичів.
  6. Потрібно обговорювати один з одним всі труднощі і проблеми, висловлювати свою думку, образи.

 

При такому підході дуже скоро ви станете відмінними батьками та сімейні відносини після народження дитини тільки зміцняться.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...