Сімейний бюджет. Про що варто поговорити до весілля

Сімейний бюджет. Про що варто поговорити до весілля

Більшість молодих людей в період побачень і палких залицянь вірять, що головне – це можливість бути разом. А всі інші проблеми, такі як, наприклад, добування і розподіл грошей, вирішаться самі собою. На жаль, це далеко не так. Існує ряд питань, розглянути які бажано ще до вступу в шлюб. В іншому випадку, занадто велика ймовірність, що сім’я просто не витримає перших фінансових випробувань. А оскільки у світлі романтичних почуттів, можливо, дещо складно думати про матеріальні проблеми, наш сайт пропонує вам список тем, які необхідно обговорити.

Питання №1. Чи вистачить вам засобів

Практика показує, що, як би там не було, розподілити фінанси набагато простіше, коли ви живете поодинці. Погодьтеся, пояснити самій собі чому протягом двох тижнів ви плануєте харчуватися одними макаронами тільки заради нових чобітків значно простіше, ніж довести це чоловікові. Далеко не кожен з радістю розділить подібні почуття. Крім того, можливо, у вас додадуться витрати, наприклад, на оренду житла. Ймовірно, в майбутньому захочеться взяти кредит на авто і т.д. Нерідко молодим людям активно допомагають грошима батьки. Після вступу в шлюб ця стаття доходів традиційно різко скорочується, так як більшість тат і мам небезпідставно вважають, що раз вже їхні діти вирішили створювати сім’ю, значить цілком в змозі забезпечити її.

Тому ще до того як «вирушати в спільне плавання» сядьте і обговоріть питання фінансування. Порахуйте ваші доходи і чесно прикиньте передбачувані витрати. Можливо, комусь із вас доведеться підшукати нову роботу або додатковий заробіток.

Питання №2. Бюджет загальний або роздільний

У першому випадку всі гроші складаються в загальну скарбничку, і кожен бере по міру потреби потрібну суму. Важливо заздалегідь обумовлювати великі покупки, щоб уникнути непорозумінь. Причому, якщо сімейний бюджет не занадто великий, то до серйозних витрат слід віднести навіть такі дрібниці як побутову хімію та оплату міського транспорту.

Коли ж бюджет роздільний, то подружжя заздалегідь розподіляють витрати. Приміром, чоловік буде купувати бензин і оплачувати комунальні послуги. Дружина – продукти харчування.

Сімейні психологи рекомендують поєднувати обидва варіанти. Тобто частина коштів складається в загальний котел з якого оплачується все необхідне. А решта використовується у вигляді кишенькових грошей подружжя.

Питання №3. Облік витрат

Само – собою, записувати скільки грошей витрачено на хліб, молоко або журнали нудно і втомлює. Тим не менш, це єдиний спосіб уникнути конфліктів і правильно розподілити сімейний бюджет. Для тих же, хто не любить ходити з блокнотом і ручкою давно придумано безліч комп’ютерних програм, які легко встановлюються і на смартфон.

Питання №4. Кредити

Як тільки молоді люди починають вести самостійне життя, у них тут-же з’являється бажання отримати «все і зараз». На жаль, далеко не кожен може собі це дозволити. Тому, щоб уникнути серйозних проблем не колекціонуйте борги. Знімна кімната може якийсь час проіснувати без нових шпалер, а відпочивати не обов’язково за кордоном.

Існує правило: десяту частину доходу варто відкладати. Наприклад, на дорогу покупку. Спробуйте зробити так. Це куди краще. Чим виплачувати вічні відсотки за кредитами.

Питання №5. Страхування

Не хотілося б про це говорити, але трапляються ситуації, коли один з подружжя може серйозно захворіти або потрапити, наприклад, в аварію. Якщо всі кошти родини будуть лежати тільки на його рахунку, то, можливо, у чоловіка або дружини навіть не буде можливості оплатити лікування. Тому подбайте заздалегідь про доступність рахунків один для одного.

Корисно також скористатися послугами страхових компаній, що пропонують договори від нещасних

 

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...