Сімейні сварки: правила поведінки

svarkaСімейне життя — це не тільки щасливі дні, насправді все набагато складніше, і найчастіше сімейні сварки присутні в кожній родині. Причини конфліктів бувають абсолютно різними, і в кожній хаті сценарій сімейної сварки свій, однак, завжди варто таки дотримуватися деяких правил.

Правила поведінки під час сімейних сварок 

1. Не диктуйте своєму партнерові, яка поведінка має у нього бути

Не вимагайте, щоб людина різко змінювався і вибачалася. Якщо під час конфлікту ви будете ще й нав’язувати свою думку, то конфлікт посилиться.

2. Сімейні сварки не повинні затягуватися на довгий час

Звичайно ж, причини суперечок бувають різні, але це не привід не розмовляти місяцями. Якщо таке трапляється, то, як правило, кожен із подружжя проходить цю ситуацію усередині себе і при цьому не має можливості висловити свою думку. Обов’язково вчіться вести діалог.

3. Не варто починати з обвинувачень

Наприклад, не варто говорити, що «Ти навіть не згадав про день народження мами». Це відразу програшна фраза. Краще сформувати свої думки трохи в іншому ключі і сказати «Ти уявляєш, яка я засмучена». Повірте, ці слова подіють набагато краще, ніж звинувачення.

4. Слідкуйте за жестами

Під час сімейної сварки не хапайте партнера за руки, не погрожуйте кулаками і таке інше. Але й не варто впадати в іншу крайність і під час сварки сидіти з відсутнім виглядом.

5. Навчіться стримувати себе

Старайтеся спілкуватися в нормальній тональності, вести діалог без криків і істерик.

6. Не варто сваритися на кухні або в ліжку

Тут все просто — це не місце для таких емоцій.

7. Під час сварки не варто згадувати всі минулі образи

Сперечайтеся тільки по конкретному факту. Адже нерідко трапляється так, що причина сімейної сварки незначна, але спогади про минулі образи перетворюють її в грандіозний скандал.

8. Ніколи не порівнюйте свого партнера з родичами

Згадувані родичі ніяк у вашій сварці не винні, а від того, що ви їх ображаєте, вашій дружині (чоловіку) буде дуже прикро.

9. Ніколи не з’ясовуйте свої стосунки перед дитиною

Такий негатив може травмувати психіку малюка і не найкращим чином позначиться на авторитеті батьків в очах дитини.

10. Не варто бити по хворих місцях вашого коханої людини

Не робіть цього — прямому і переносному значенні. Пам’ятайте, якою б не була причина сімейної сварки, ви все одно помиритеся, а от образа засяде в душі надовго!

Повірте, сімейні сварки — не найгірше у житті, головне вміти знаходити вихід із ситуації, що склалася.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...