Сідничне передлежання плода: що робити

Якщо дитина зайняв неправильне положення, не панікуй

Щоб пологи пройшли успішно і безпечно, малюк повинен бути розташований вниз головою, в напрямку виходу з матки. Коли дитина сидить на попі, в деяких випадках лікарі вважають за краще перевернути його ще в материнській утробі.

Згідно з результатами нової роботи, переворот дитини з сідничного передлежання на більш ранніх термінах вагітності, ніж зазвичай, знижує кількість пологів з цього положення, однак у цілому не впливає на ризик необхідності проведення операції кесарів розтин.

Зазвичай процедуру зовнішній поворот плода на голівку рекомендують проводити на 37-42 тижнях вагітності. Дослідники з університету МакМастер, США, вирішили з’ясувати, як вплине на перебіг пологів більше раннє проведення процедури – на 34-35 тижні. У результаті виявилося, що більш рання процедура є більш ефективною, але не знижує ризик пологів за допомогою операції. Крім цього, ранній переворот пов’язаний з невеликим збільшенням ризику передчасних пологів. Пологи до терміну можуть бути небезпечними для здоров’я дитини, особливо, для його дихальної системи.

«Ми вважаємо, що результати роботи будуть цікавими для кожної жінки, у якої дитина знаходиться в сідничному передлежанні, і допоможуть їй прийняти найбільш підходяще їй рішення», – розповідають автори дослідження.

Приблизно в однієї з 25 вагітних жінок на терміні 30 тижнів дитина приймає не зовсім зручне для пологів положення. Хоча пологи можливі й з сідничного передлежання, зазвичай, у таких ситуаціях лікарі вважають за краще зробити операцію кесарів розтин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...