Шви після пологів

Шви після пологівУ більшості випадків поява дитинчати на світ відбувається без будь-яких ускладнень, і всі неприємні моменти забуваються буквально в лічені дні. Але іноді в процесі пологів виникає потреба накладення швів. Зазвичай вони не доставляють мамі серйозного дискомфорту, особливо якщо знати, як правильно доглядати за «зоною ризику».

Коли шви необхідні

Якщо малюк ощасливить світ своєю появою завдяки операції кесаревого розтину, то, на заключному етапі хірургічного втручання, мамі накладуть кілька швів по передній черевній стінці.

Коли пологи проходять природним шляхом можливі наступні фактори:

  1. занадто швидкий (стрімкий) процес, в результаті якого шийка матки не встигає достатньо розкритися;
  2. крихта не встигла вчасно розвернутися головкою до виходу з піхви і пішла вперед ніжками або боком;
  3. наявність старих рубців в промежині, нееластичність тканин (анатомічні особливості);
  4. досить часто лікарі роблять розріз, коли видно, що тканини можуть порватися самі-собою, наприклад, якщо майбутня мама, не слухаючись акушерку починає посилено тужитися в той момент, коли шийка матки ще не готова до виходу немовляти;
  5. іноді розсічення проробляють якщо, навпаки, жінці не можна занадто сильно напружуватися в пологах, зокрема, при сильній короткозорості.

Матеріали

Вибір їх залежить від досвіду медперсоналу та наявності в даному медичному закладі. У сучасній практиці використовуються матеріали, що вимагають подальшого зняття і саморозсмоктуючі: натуральні або синтетичні.

Рада. З’ясуйте, що використовують в тій лікарні, де вам належить народжувати. Можливо є сенс потурбуватися про придбання якісного шовного матеріалу заздалегідь. На всякий випадок.

Догляд

Повне загоєння рани відбувається протягом 1-2 місяців з моменту пологів. В цей час необхідно ретельно дотримуватися рекомендації по догляду, щоб не занести інфекцію і не допустити «розбіжності».

Внутрішні рани на стінці піхви і шийці матки не вимагають зняття швів. Зовнішні, в промежині, при необхідності, звільняють від кетгуту або дужок на 3-4 добу перебування в пологовому будинку. Якщо ж використовувався саморозсмотуваний шовний матеріал, то вузлики відпадуть самі собою приблизно в останній день перебування в стаціонарі або відразу після виписки.

У стінах пологової палати ранки обробляє медсестра 1-2 рази на день за допомогою зеленки. ( вона зобов’язана це робити).

Вдома необхідно повторювати процедуру самостійно. Кожні дві години лікарі рекомендують промивати рубець і підсушувати за допомогою чистої серветки. З тією ж періодичністю необхідно міняти прокладки, незалежно від їх стану. Категорично заборонено використання білизни, що стягує. Навпаки, необхідно створити умови, при яких шви будуть «дихати».

Перший час жінці заборонено сидіти. На жаль це доставляє багато незручностей. Тому досвідчені лікарі рекомендують придбати дитячий надувний круг для купання в річці і сідати на нього, починаючи з 5-х діб після пологів. Через пару тижнів можна сідати на жорстку поверхню.

Заздалегідь подбайте про те, як ви будете їхати в машині з пологового будинку. Зі швами доведеться прилягти на заднє сидіння. При цьому важливо, щоб хтось тримав малюка на руках або ж в автомобілі було спеціальне дитяче сидіння-люлька.

Якщо шов грубий і доставляє дискомфорт, гінеколог може порекомендувати використання мазі контрактубекс. Вона застосовується 2 рази на день, протягом декількох тижнів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...