Шокуюча правда про водопровідній воді

yakist-vodyЯкщо запитати кожного з нас, з чим сьогодні асоціюється весна, то як, по-вашому, відповість більшість? Весна – тепло і любов? Як би не так. Сьогодні весна – це суха шкіра, несмачний чай, а також різні алергії…

Загалом, не весна виходить, а суцільний бар’єр на шляху до чистої води.

Весняно-літній сезон – пора гіперхлорування води. Це означає, що для запобігання розвитку хвороботворних мікроорганізмів на очисних станціях додають додаткову дозу хлору.

Тим часом хлор і хлорорганічні сполуки (хлороформ, чотирихлористий вуглець, ди- і трихлоретан тощо) вкрай небезпечні для здоров’я людини. Ці речовини мають токсичні властивості.

При тривалому надходженні в малих дозах вони накопичуються в організмі і викликають різні отруєння (пригнічення центральної нервової системи, ураження печінки та нирок, та ін.)

Особливо хлорована вода небезпечна для часто хворіючих дітей перших трьох років життя, бо через хлору всі їх захворювання можуть перейти в хронічну невиліковну форму.

Будь ласка, не купайте дітей в хлорованій воді! Хлор і хлорорганічні сполуки смертельно небезпечні для хворих астмою та іншими важкими бронхо легеневими захворюваннями, а також для людей з порушенням імунітету.

Нарешті, ризик онкологічних захворювань при вживанні хлорованої води, неважливо в якому вигляді – під час пиття або гігієнічних процедур, зростає на 15 %.

Загалом, очищати воду від хлору життєво необхідно. Але от питання: як зробити так, щоб вода була дійсно чистою?

Спробуємо пригадати всі відомі способи очищати воду.

Отже, у кого які ідеї?

Що, кип’ятіння? Попереджаємо відразу: думка про те, що кип’ятіння і очищення води – одне і те ж, – це поширене і дуже небезпечна помилка. Пояснимо, в чому справа.

В нашій водопровідній воді, в силу її початкового складу, міститься велика кількість хлорорганічних сполук, які самі по собі небезпечні для здоров’я людини. А при кип’ятінні ці сполуки здатні утворювати нові, більш токсичні і небезпечні речовини, аж до діоксинів.

Простіше кажучи, під час кип’ятіння ми, самі того не знаючи, проводимо складну хімічну реакцію, наслідки якої непередбачувані і можуть негативно вплинути на наше здоров’я і здоров’я наших близьких.

Другий, «народний» спосіб доочистки водопровідної води – відстоювання. Але поміркуйте самі: у воді з-під крана міститься безліч з’єднань, які не можуть ні випаруватися, ні «осісти» на дні ємності, скільки б ви їх не відстоювали.

Тому відстоювання води – це скоріше самозаспокоєння, ніж ефективне очищення.

Оптимальний спосіб зробити воду з-під крана питної – її очищення за допомогою фільтрів для води. Чому саме фільтри? Фільтри гарантовано очищають воду від всіх основних забруднювачів: хлору і хлорорганічних сполук, міді, заліза, надлишку солей жорсткості, поверхнево-активних речовин, пестицидів та ін. При цьому сольовий баланс води не порушується. А значить, вода після очищення зберігає всі свої корисні властивості.

Інші фактори

Не варто забувати і про сам водогін, якість і стан труб і фітингів повинен бути відмінним. Саме тому в останні роки залізні труби все частіше замінюють на металопластикові чи пластикові. Найкраще себе зарекомендували в наших умовах: Кан термо, Кісан, Валтек, Джакоміні, АСБ. Металопластикові труби більш довговічніші і менше вступають в реакцію з водою і розчиненими в ній речовинами. Не забудьте про цей факт коли будете наступного разу робити капітальний ремонт в квартирі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...