• Без категорії

Шматочок крейди для майбутньої мами

Шматочок крейди для майбутньої мами

Розвиток дитини в животі мами неможливий без повноцінного надходження всіх необхідних мікро-, макроелементів і вітамінів. Навіть якщо раціон матері не збалансований і в ньому спостерігається дефіцит якогось елементу, наприклад, кальцію, то дитина все одно своє візьме, але за рахунок маминих резервів.

Кальцій, з якого складається опорно-руховий апарат дитини, ще й бере участь в утворенні ферментів, передачі нервових сигналів і скороченні м’язів під час роботи. Крім того, він обов’язковий для нормального згортання крові. У загальній вазі тіла його частка становить близько 1-1,5 кг, 99% яких припадає на кісткову тканину. Клітини кісток постійно оновлюються, тому кальцій потрібен їм постійно. Потреби жінки дітородного віку в кальції – приблизно 1000 мг. Потреба майбутньої мами в кальції збільшується на 50% до 1500 мг. Дитині через плаценту надходить приблизно 300 мг на день. Решта 200 мг йдуть через сечовидільну систему, так як вона працює в підвищеному режимі.

Звідки ж взяти кальцій? Невже доведеться їсти товчену гашену яєчну шкаралупу, або ковтати вітамінно-мінеральні комплекси? Аж ніяк ні. Якщо в раціоні майбутньої мами є молочні та молочнокислі продукти (бажано знежирені), фрукти, ягоди, хрящі з бульйону риби, то можна сказати, що у неї не виникне бажання пожувати крейду або вапно. Однак при цьому слід обмежити споживання щавлю, шпинату, злакових, що містять щавлеву кислоту, яка ускладнює засвоєння кальцію. Також обмін кальцію може порушуватися через споживання продуктів з кофеїном.

Кальцій добре засвоюється тільки при нормальному виробленні або повноцінному надходженні вітаміну Д. У літній період вітамін D виробляється в шкірі під дією ультрафіолету. Взимку і восени вітамін D слід приймати у вигляді готових лікарських легкозасвоюваних форм.

У контексті всього вищесказаного, оптимальним вибором для вагітної жінки буде прийняття вітамінно-мінерального комплексу, що складається з комбінації кальцій + вітамін D, щоб після народження дитини, сидячи в кріслі стоматолога не почути «Як ви примудрилися за рік всі зуби з’їсти?»

Поділитися в...

Вас може зацікавити...