Шлюбний контракт: “за” і “проти”

Шлюбний контрактЗв’язуючи себе узами шлюбу, ми не замислюємося про завтрашній день. Здається, що наша любов вічна, що партнер не здатний зрадити і щастя не покине наш будинок до самої смерті. Шкода, але часто це всього лише ілюзія. Слово за слово, лайка, недовіра, зрада, і ось ми підходимо до межі, коли колись улюблена і дорога нам людина перетворюється на обридлу і нудну. Коли чаша терпіння подружжя переповнюється, коли всі спроби вирішити проблеми по любовному вичерпані, настає найстрашніше в сімейних відносинах – розлучення і як наслідок розділ майна.

Однак усього цього нервування можна уникнути, вчасно склавши шлюбний контракт, в якому можна обговорити все що завгодно. Хто, що і скільки отримає в разі розлучення, з ким залишаться діти, що може послужити причиною розлучення, розподіл обов’язків у родині, і навіть скільки разів подружжя будуть займатися сексом, – все це може бути обговорене у шлюбному договорі, який підписується обома сторонами. Одним словом, шлюбний контракт може охоплювати всю спільну життєдіяльність подружжя. Скласти такий договір можна як перед весіллям, так і під час шлюбу для цього завжди існують бесплатные консультации адвоката, який може підсказати як і що обговорити в контракті.

На жаль, а може бути і на радість, але шлюбний договір не отримав широкої підтримки в Україні. Не звикли наші люди заглядати в майбутнє. Ми звикли жити сьогоднішнім днем, і всі проблеми вирішувати в міру їх надходження. А можливо це і добре, адже, складаючи шлюбний договір, ми заздалегідь ділимо ще не нажите майно, під час весілля думаємо про майбутнє розлучення. Народжується недовіра. А як поставиться ваш партнер, якщо ви запропонуєте скласти шлюбний договір? Сумнів? Роздратування? Здивування? А може навіть гнів! Саме з тому шлюбні контракти, на відміну від Європейських країн та США, не прижилися в Україні. А може нам просто нічого ділити?

Отже, подружній договір – річ корисна, але перш ніж його складати, необхідно гарненько зважити всі «за» і «проти». Чи не нашкодить нам цей папірець? Чи не внесе він недовіри в сім’ю? Гарненько подумайте над цими питаннями, перш ніж складати шлюбний контракт.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...