Шлюбний контракт: що потрібно знати?

Шлюбний контракт що потрібно знати Далеко не у всіх сімейне життя закінчується тим, що обидва з подружжя вмирають в один прекрасний день, міцно стиснувши один одного в останніх обіймах. На початку нових відносин закохані думають про що завгодно, але не про розставання. Йдучи в ЗАГС, ми віримо, що більше туди вже не повернемося. Ми ідеалізуємо своїх коханих, а життя тим часом частенько може піднести дуже підступні сюрпризи. Один з них – розлучення, після якого партнери довго, нудно і некрасиво пиляють майно.

Ми ще не звикли до висновку шлюбних контрактів, а ось практичні американці без них ні кроку в ЗАГС. Навіть якщо вас жахає сама думка про розлучення, корисно буде дізнатися, що ж таке шлюбний контракт.

Шлюбний контракт – це договір між подружжям, який повинен бути юридично оформлений і завірений нотаріусом. Він необхідний для захисту інтересів, як чоловіка, так і дружини, при настанні непередбачених обставин, таких як розлучення. Можливо ви ніколи не зіштовхнетеся з такими неприємностями, жодного разу не згадаєте про цей документ і через багато років виявите його серед старих паперів на далекій полиці, але …

Але ми не можемо бути впевнені в завтрашньому дні на 100% і шлюб тут не виняток. Так, зараз ви палко любите один одного, хочете подарувати своїй другій половинці весь світ і готові згорнути гори, аби ваш обранець був з вами щасливий. Але сьогоднішня любов не є гарантією вічної любові в майбутньому і, тверезо поглянувши на життя, ви спокійно поставитеся до думки про можливість укладення шлюбного контракту, не звинувачуючи свого партнера в користі.

Шлюбний договір покликаний регулювати права і обов’язки обох з подружжя щодо майна, встановити режими володіння майном, спільно нажитим у шлюбі та наявним у кожного до вступу в законний шлюб. Крім того, документ стосується питань спадкування, також несення кожним з подружжя сімейних витрат, однак не може регулювати ваші особисті взаємини. Наприклад, пункт “Зобов’язуюся любити свою дружину вічно” не може бути включений в контракт.

Зате ви можете обумовити порядок погашення загальних боргів і боргів кожного з вас, обопільна участь в доходах і витратах, можете включити пункт про зміст один одного, незважаючи на працездатність і потреби в матеріальних благах, про те, де обидва будете жити після розлучення, з ким залишаться діти, обговорити розмір аліментів, який може відрізнятися від встановленого законодавством.

В цей же час, договір не може включати пункти, де один з подружжя був би поставлений у вкрай невигідне становище.

Зазвичай у разі розлучення найсильніше страждає жінка, адже поки вона ростить дітей і займається господарством, чоловік робить собі кар’єру і у випадку розлучення знаходиться в набагато кращому становищі. Плюсом укладення шлюбного контракту є те, що в разі розпаду сім’ї жінка не залишиться біля розбитого корита. Договір захистить і дітей. Наприклад, ваш колишній чоловік не може претендувати на гроші, які ви обидва відкладали на навчання вашого чада. Крім того, уявіть, що до моменту розлучення хтось із вас може раптово отримати спадок від багатого дядечка або виграти в лотерею. Чи захочете ви ділитися один з одним цими благами? Сумнівно. А в шлюбному договорі можна обумовити всі ці нюанси.

Не треба соромитися пропонувати укласти шлюбний контракт або боятися, що він стане першою ластівкою краху ваших відносин. Раз ви вирішили пов’язати свої життя в одне, значить повинні вміти чесно і відверто говорити про все.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...