Школа молодих батьків. Як вибрати ходунки

Школа молодих батьків. Як вибрати ходункиБатьки, а особливо мами, мають дивну властивість забувати про необхідність бути економними, під час походу по дитячих магазинах. Справді, чого тут тільки не побачиш! Очі розбігаються. Гойдалки і постільні приналежності з милими балдахінчінкамі, автокрісла, створені з використанням майже космічних технологій, і всілякі коляски. Почесне місце серед усього цього розмаїття займають ходунки. От тільки чи варто їх купувати? Одні говорять про користь даного пристосування, інші про шкоду. І якщо все таки купувати, то як вибрати саме те, що потрібно? Відповіді на ці та інші запитання читайте в нашій статті.

Види ходунків

У магазині можна знайти два основних види ходунків. Перші мають м’яке сидіння, обладнане в центрі жорсткої конструкції на роликах. Вони підходять для тих карапузів, які або ще зовсім не вміють ходити, або ледве тримаються на ніжках. Другі зазвичай виконані у вигляді великої опори, яку, вже зміцнілий малюк переставляє самостійно.

Крім того, ходунки можуть бути складними і нескладними.

Наступний критерій – кількість і якість коліщаток. Вони повинні забезпечувати достатню маневреність. Не зайве буде наявність блокіратора.

Також слід звернути увагу на сидіння. Добре, якщо воно виявиться знімним і легко поміститься в пральну машинку. Важливо, щоб спинка жорстко утримувала хребет у правильній формі. Ще один серйозний момент – глибина сидіння. Малюк повинен знаходитися в ходунках досить низько, щоб не випасти.

Функціональність. Ходунки можуть бути використані лише за прямим призначенням, або бути трансформовані в стільчик для годування або гойдалку.

Оснащеність. Зазвичай ходунки обладнуються спеціальним столиком з іграшками. Занадто велика їх кількість не є позитивною якістю. Оскільки, в цьому випадку, малюк іноді виявляє бажання проводити в ньому години безперервно. А це може негативно позначитися на дитячому здоров’ї.

На що слід звернути увагу при покупці ходунків

Стійкість. Вона досягається при співвідношенні діаметрів нижньої і верхньої рами в пропорції 2 до 1. У цьому випадку малюк не завалить всю конструкцію якщо потягнеться за іграшкою, яка впала на підлогу.

Наявність переднього бампера або стільниці. Ці доповнення вбережуть малюка від ударів, коли малюк занадто розженеться в пориві ентузіазму.

Ремінець, вшитий в сидіння, вбереже дитину від зайвих неприємностей.

Відповідність ширини ходунків в їх більшій частині розмірами дверних прорізів.

Регулювання висоти.

І найголовніше. Пам’ятайте, що купувати ходунки можна для малюка не менш піврічного віку. Причому, висота сидіння повинна бути відрегульована таким чином, щоб карапуз не просто діставав ніжками до підлоги, а ставав на нього всією стопою. Час перебування в ходунках не більше 20 хвилин за один раз.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...