• Без категорії

Шкіра при вагітності

Шкіра при вагітності
Вагітність – час великих змін для кожної жінки. Змінюється якщо не все, то багато що, в тому числі і зовнішній вигляд шкіри. До яких змін потрібно бути готовою? Що і як можна змінити?

Не варто відвідувати солярій і загоряти.
Якщо проблеми зі шкірою у частини жінок можуть і не з’явитися, то в результаті гормональних змін обсяг тіла, на що особливо реагує шкіра, змінюється у будь-якої вагітної. Однією з найпоширеніших естетичних проблем тіла є розтяжки, які найчастіше з’являються в останньому триместрі вагітності при стрімкому зростанні дитини і збільшенні грудних залоз. Причому утворенню розтяжок визначається еластичністю шкіри і деякими чинниками зовнішнього середовища – сам перебіг вагітності, гормональні чинники, приріст ваги, фізична активність, повсякденний догляд за шкірою і нарешті – генетика.

Під час вагітності утворюється і целюліт, так як спосіб життя неминуче стає більш малорухливим. Целюліт і збільшення ваги треба сприймати не так важко, так як часто вага починає нормалізуватися в період годування дитини. Якщо повніють до 15 кг, це є нормальним процесом і не варто турбуватися. Якщо вага перевищує 20, 25 кг – це є великим накопиченням ваги, і, можливо, від 20 зайвих кг буде значно важче позбутися.
До планування вагітності бажано відвідати процедури, що поліпшують еластичність шкіри, зміцнюють шкіру і сприяють лімфодренаж, щоб під час вагітності особливо не погіршився вигляд шкіри.
Треба визнати, якщо розтяжки утворилися, повністю їх уже ліквідувати буде не можна. Звичайно, є деякі винятки, коли, наприклад, цю естетичну візуальну проблему можна вирішити за допомогою пластичної хірургії. Наприклад, якщо розтяжки є паралельно опущення шкіри живота, або ж зробивши Ліпоскульптура (ліквідуючи зайвий животик) і підтягнувши шкіру живота. У свою чергу, розтяжки на грудях можна усунути тільки при зменшенні грудей. Інші методи естетичної медицини тільки поліпшать їх вид і зроблять менш помітними. Тому краще за все не допускати утворення цієї візуально-естетичної проблеми, належним чином доглядаючи за шкірою.
Якщо жінка має схильність до розриву сполучних тканин, і якщо вони вже мали місце, наприклад, в результаті вагових коливань, обов’язково регулярно кожен день треба доглядати за шкірою вже з самого початку вагітності, зволожуючи і живлячи шкіру відповідними косметичними засобами. Однак нерідко у майбутніх матусь змінюється нюхові сприйняття і раніше використовуючі засоби можуть стати неприємними і викликати нудоту. Також і гормональні зміни в організмі можуть вплинути на загальний стан шкіри і може помінятися тип шкіри.
Один раз на місяць рекомендується проводити загальний пілінг тіла, щоб шкіра краще дихала і поліпшувалася еластичність, яка служить гарантом проти розтяжок.
Під час всієї вагітності бажано відвідувати різні легкі релаксуючі масажі, особливо, якщо у жінки малорухливий спосіб життя, вона більшу частину дня проводить в стоячому або сидячому положенні, а також спостерігається помітна втома і психологічна напруженість. Будь-масаж поліпшить кровообіг і стан організму в цілому. Хороше самопочуття майбутньої матусі як позитивний заряд впливає і на очікуваного дитинку. Це час, який жінка нарешті може присвятити собі і побалувати себе, наприклад, різноманітними масажами, які як приємні, так і викликають незвичайні відчуття, і також повністю нешкідливі для дитини. Варто спробувати, наприклад, рефлексотерапію стоп, масаж трав’яними мішечками (Пінд), з шоколадом або ефірними маслами, якщо тільки не підвищена чутливість до незвичайних ароматів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...