Шкіра новонародженого і як за нею доглядати

Шкіра новонародженого і як за нею доглядатиШкіра новонароджених, які народилися здоровими у визначений термін, зазвичай ніжна і дуже пружна. Якщо спробувати зібрати шкіру малюка в складочку, вона миттєво розпрямиться. Ніжність шкіри пояснюється тривалим перебуванням дитини в утробі матері, де вона покрита спеціальною сирковою змазкою, що запобігає розмоканню шкірного покриву і виконує бактерицидну роль. Проте шкіра новонароджених ще занадто слабка і дуже ніжна – важливо пам’ятати це і намагатися не завдавати болю немовляті. Крім того, потрібно заздалегідь дізнатися, як доглядати за шкірою новонародженого, адже вона відрізняється від грубої шкіри дорослої людини.

Колір шкіри новонародженого відразу після пологів може бути сірим і навіть синюшним через слабку активність кровоносних судин. Протягом першої години життя шкіра набуває рожевого відтінку – система кровообігу перебудовується і починає адаптуватися до позаутробного життя.

Шкіра новонароджених – сухість

Багато батьків помічали, що шкіра їхніх малюків занадто суха. Це абсолютно нормальне явище і, ні в якому разі, не є патологією. Суха шкіра у новонароджених зумовлена недостатньою активністю роботи потових залоз, так як, в утробі матері вони функціонують недостатньо сильно і починають посилену роботу лише після народження. У період адаптації малюка потові залози почнуть працювати більш активно і сухість шкіри поступово зникне.

Суха шкіра у новонародженого зазвичай не вимагає ніяких додаткових зволожень у вигляді кремів і масел. З часом малюк адаптується до позаутробного життя і його шкіра придбає звичні дорослим властивості.

Мармуровість шкіри у новонародженого

Мармурова шкіра у немовлят явище досить часте і може бути наслідком багатьох причин. Часто явище «мармуровості шкіри» у малюків носить нерегулярний характер і виникає через різкий перепад температур. Наприклад, при переодяганні ручки, ніжки або навіть все тіло малюка стає мармуровим. Вся справа в тому, що новонароджені не можуть чітко контролювати температуру свого тіла через недостатній розвиток системи терморегуляції. Саме тому температура тіла у грудних дітей часто піднімається або знижується через температуру навколишнього середовища.

Мармуровість шкіри у новонароджених також часто виникає через перевантаженість судин надлишком крові. Через відсутність або недостатності жирового шару, судини видно крізь шкіру, створюючи при цьому її мармуровий відтінок.

У будь-якому випадку, більшість медиків вважає, що причиною мармуровості шкіри у новонароджених є недосконалість саме системи терморегуляції, однак не пов’язують це з патологією. Мармурова шкіра у грудничка зазвичай проходить до трьох місяців, коли малюк повністю адаптувався до життя поза утробою матері та її органи досить розвинулися. Зазвичай таке явище не зараховують до захворювань шкіри новонародженого і не пропонують лікувати.

Догляд за шкірою новонародженого

Шкіра немовляти ніжна і чутлива, тому важливо не тільки з обережністю ставитися до малюка, але і знати, як правильно доглядати за шкірою новонародженого.

Одним з найважливіших умов правильного догляду за шкірою немовляти є забезпечення оптимальної температури в приміщенні, де перебуває дитина. Перші дні життя новонародженого є для нього найсильнішим стресом, його шкіра ще не адаптувалася і занадто чутлива до перепадів температури навколишнього середовища. Потрібно стежити, щоб у приміщенні не було спекотно (інакше підніметься температура) або холодно. Оптимальна температура повітря в приміщенні, де знаходиться немовля – близько 20 градусів. Якщо температура буде більшою, дитина буде потіти, в результаті чого є ризик розвитку пітниці, а також висипань на шкірі новонародженого (висипання на шкірі у новонароджених можуть бути викликані не тільки температурою повітря!)

Здорове немовля необхідно щодня купати. Це є основним правилом правильного догляду за шкірою новонародженого. При цьому, до повного загоєння пупкової ранки необхідно купати малюка в кип’яченій воді з додаванням слабкого розчину марганцівки (розчин перманганату калію). Голову новонародженого необхідно мити 1-2 рази в тиждень.

За допомогою спеціальних дитячих зволожуючих кремів необхідно обробляти складки шкіри. Особливу увагу потрібно приділяти до пахової, шийної, підколінної зон. Це допоможе запобігти багатьом хворобам шкіри новонароджених.

Малюка необхідно регулярно оглядати слідкувати за будь-якими змінами шкірного покриву. Якщо ви помітили, що у новонародженого лущиться шкіра, необхідно обробити місця лущення шкіри зволожуючими кремами або соняшниковою олією. Лущення шкіри у новонародженого може бути викликане надмірною сухістю повітря в квартирі. У такому випадку рекомендується придбати зволожувач повітря. Сухість повітря також може стати причиною пересихання слизової носа малюка, викликаючи при цьому нежить або хропіння.

Важливим моментом у догляді за шкірою новонародженого є обробка пупкової ранки. Її необхідно обробляти щодня до тих пір, поки вона повністю не заживе. Зазвичай пупкова ранка гоїться через 2-4 тижні. Для обробки необхідно використовувати 3% розчин перекису водню. Якщо ж у пупкової ранки утворюються корки, їх потрібно акуратно видаляти. Після обробки ранки, її необхідно змастити «зеленкою».

Повітряні ванни також сприятливо впливають на стан шкіри немовляти. З малюком треба регулярно гуляти, а також забезпечувати вільний приплив повітря до шкіри (особливо це стосується пахової області, яка часто перебуває під підгузком, що може викликати прілості у новонароджених).

Джерело інформації: babyzzz.ru

Фото: world-of-glamour.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...