Шкільні пристрасті: дитина закохалась!

Шкільні пристрасті: дитина закохалась!Уроки не зроблені, на всі зауваження – мовчання або різкі відповіді, всі прохання пропускаються повз вуха… «Ще тільки одинадцять – і такі пристрасті… Що далі буде?!» – дивуються батьки.

Дитяча закоханість – серйозне випробування для батьків. Що робити? Найголовніше – не панікувати і не насміхатися. Правильне ставлення до почуттів дитини – запорука взаєморозуміння і теплих відносин в майбутньому. Зустрівши розуміння, дитина зрозуміє: дорослим можна довіряти таємне. В іншому ж випадку просто замкнеться в собі. А коли є довіра, набагато простіше вберегти від помилок або підтримати у важкій ситуації.

Ранні почуття

В десять-одинадцять років дитина починає усвідомлювати свою гендерну приналежність. Вона починає краще розуміти себе, свої почуття. Авторитет батьків слабшає, а думка однолітків виходить на перший план. Дружба набуває гендерний характер: хлопчики дружать з хлопчиками, дівчатка – з дівчатками. І ті й інші починають замислюватися про свою зовнішність, про популярність у протилежної статі. З почуттями справляються по-різному. Одні можуть відкрито проявляти, інші, навпаки, приховувати їх за образливими словами і смиканням за коси. Правда, об’єкт симпатії все одно розуміє, що до чого. Закоханість у цей період носить чисто платонічний характер. У дівчаток, як правило, любов може тривати довше – вони частіше закохуються в старшокласників, годинами можуть говорити з подружками “про почуття”.

Як бути батькам?

Допомагати дитині відчути себе привабливою. Говорити компліменти замість жартів над її зовнішністю або манерами – ласкаве “ти мій пончик” або дбайливе “вушка прикрий волоссям, так краще” може стати причиною серйозних комплексів. Якщо ж є якийсь об’єктивний недолік, наприклад зайва вага, криві зуби, виправляти його треба максимально делікатно. Дозвольте дитині брати участь у виборі одягу – нехай носить те, в чому вона собі подобається.

Чого не робити?

Не варто вимагати від дитини повної відвертості. І ображатися, якщо вона не хоче щось розповідати: в цьому віці дітям необхідно особистий простір, і його треба поважати. Більше слухайте і менше говоріть. Вчіться читати між рядків, розпитуючи про школу, стосунки в класі, однокласниках.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...