• Без категорії

Шкідливість цигарок

Шкідливість цигарокПалити під час вагітності погано, просто неприпустимо, адже від цього народжуються слабенькі діти: мають маленьку вагу, хворіють часто. Про це знають всі.

Весь нікотин, чадний газ, бензапирен і навіть деякі радіоактивні речовини з цигарок, потрапляючи в організм вагітної жінки, після першого ж затягування вмить проникають крізь плаценту до дитини. Причому концентрація всіх цих речовин в організмі плоду набагато вища, ніж в крові матері!

Що відбувається далі, можна легко собі уявити. Від нікотину виникає спазм судин плаценти, і у дитини виникає кисневе голодування. Отруйні речовини діють на всі його ніжні органи, заважають малюку нормально розвиватися.

Після того, як вчені опублікували ці шокуючі дані, стало ясно: кинути палити ще до початку вагітності – єдиний спосіб народити здорову дитину.

До кінця XX століття нові дані про вплив куріння на вагітність приголомшили медичний світ. З’ясувалося, що нікотин погано діє не тільки на фізичний, але і на психічний стан майбутньої дитини.

Німецькі вчені довели, що для дітей матерів, що палять, вже в ранньому віці характерні неуважність, імпульсивність і безкорисна надактивність, навіть рівень розумового розвитку у них нижче середнього.

Англійські лікарі дійшли висновку, що у дітей, чиї матері палили під час вагітності, на 40% підвищується ризик розвитку аутизму, психічної хвороби, при якій людина не може контактувати з навколишньою дійсністю і орієнтується на світ власних переживань.

У 2003 році британські вчені виявили залежність паління на ранньому етапі вагітності і народженням дитини з вадами обличчя. Додаткові дослідження підтвердили здогадку. 42% матерів, діти яких народилися з дефектом обличчя, палили, будучи вагітними. Що стосується матерів, які не палять, то у них такі "неправильні" діти народжувалися в два рази рідше.

І, нарешті, найсвіжіші дані:

    Діти жінок, що палили під час вагітності, на третину частіші, ніж всі інші, ризикують до 16 років дістати діабет або ожиріння. У хлопчиків, що народилися у матерів, що палять, яєчка мають менші розміри, а концентрація сперматозоїдів в спермі в середньому на 20% нижча, ніж у дітей матерів, що не палять. Діти матерів, що палили під час вагітності, у декілька разів частіше самі починають палити, ніж діти, чиї матері під час вагітності не палили.

Джерело: mama-papa

Поділитися в...

Вас може зацікавити...