• Без категорії

Шкідливі звички

Шкідливі звичкиВи коли-небудь підраховували, скільки разів на день доводиться робити зауваження дитині: "Не гойдайся на стільці!", "Вийми пальці з рота!", не "колупайся в носі!"

Звичайно, ви це робите для того, щоб прищепити своїм дітям правильні, хороші звички і норми поведінки в суспільстві. Але не завжди цього легко добитися. Варто відвернутися, і дитина знову запускає пальці в рот…

Спершу обговоримо, які звички найчастіше зустрічаються у дітей. Наприклад, дитина гризе нігті. За даними деяких досліджень, нігті гризуть близько 60 відсотків всіх дітей і до 20 відсотків підлітків. Напевно, багато хто помічав, що і серед дорослих є такі, які не змогли (або ніхто їм не допоміг) вчасно позбавитися цієї звички.

Також часто зустрічаються діти (у більшості – дівчатка), які постійно крутять пасма волосся. Іноді вони навіть висмикують собі волосся, що може сильно їх пошкодити. Якщо так робить старша дитина або підліток – це часто показник занепокоєння або навіть депресії.

У носі колупаються майже всі діти, і, на жаль, ця звичка не тільки дитяча.

Нерідко дитина смокче палець, звично – великий. Ще в дитинстві, розмахуючи ручками, малюк іноді засовує в рот саме цей палець. Тому недивно, що приблизно чверть дітей 2-4 років смокчуть пальці. Головним чином для того, щоб заспокоїтися.

Проблеми починаються тоді, коли від цієї звички не позбавляється старша дитина. У неї можуть виникнути проблеми з прикусом, запалення пальця, окрім цього, однолітки не упустять випадку посміятися з такої дитини.

Звідки беруться звички?

Для того, щоб сформувалася звичка, потрібна мета, мотив, повторення дій, поки навик стає необхідністю, приємною для дитини. Таким чином дитина може позбавлятися від нудьги, прагнути заспокоїтися. А частина дітей просто наслідують старшим…

Є і ще одна причина – бажання звернути на себе увагу дорослих. Але найчастіше, якщо батьки ігнорують звичку, вона зникає сама по собі. А ті дорослі, які дуже опікають дітей і потурають їх капризам, можуть дочекатися атак маленьких маніпуляторів.

Що робити?

Помічено, що більшість поганих звичок зникає до шкільного віку. Але якщо вас дуже дратує поведінка дитини, скористайтеся такими порадами:

Спокійно скажіть дитині, що вам не подобається і чому. Попросіть його не робити цього більше. Але не читайте моралі і не лайте. Покарання або критика можуть тільки підсилити бажання вдаватися до звички.

Надайте дитині альтернативу. Замість зауваження не "гризи нігті!" краще скажіть: "Давай зробимо зарядку пальчиків". Так ви нагадаєте дитині про його звичку і допоможете позбавитися її.

Радійте маленьким перемогам. Придумайте який-небудь приз, який одержить малюк, якщо якийсь час не смоктатиме палець або не гризтиме нігті.

Не забувайте, що звичка придбана. Пройшов якийсь час, поки дитина звикла до цього, значить, повинен пройти час, щоб вона її позбавилась. Важливе ваше терпіння.

Коли бити тривогу?

Звичка може бути результатом (або причиною) психологічної або фізичної проблеми. Вона перестає бути просто звичкою, якщо від цього страждає соціальне життя дитини, або це заважає їй нормально жити. Наприклад, треба проявити занепокоєння, якщо:

* у дитини, яка колупається в носі постійно йде носом кров;

* у дитини, яка гризе нігті, вони вростають або запалюються;

* у того, що смокче палець деформується прикус;

* над дитиною через його звичку сміються інші діти.

Лаяти дитину, використовувати "старі добрі" методи (наприклад, мазати нігті гірчицею) – не рекомендується. Це може тільки посилити психологічні проблеми. Але іноді діє, якщо небагато "налякати". Наприклад, в доступній формі розповісти дитині про те, які нездужання можуть викликати мікроби, що причаїлися під його нігтиками. Вразливий малюк добре подумає, перш ніж наступного разу тягнути пальці в рот…

Джерело: Ivona

До скількох років корисне мамине молоко?

Вигодовуючи малюка грудьми, в перші місяці його життя ми розуміємо, що ми даємо йому найкраще харчування, яке ідеально підходить малюку. Ми знаємо, що грудне молоко з кожним днем і місяцем міняється по складу, підстроюючись під потреби малюка, і мамі не треба нічого спеціально для цього робити.

Але як довго молочко залишається таким "розумним" і необхідним? До 2-х років або більше? Як воно впливає на організм малюка півтора – двох років годування? Чи треба продовжувати годувати малюка грудьми або вже краще абсолютно перевести його на дорослу їжу? Де знайти відповіді на ці хвилюючі нас питання? Давайте розбиратися!

Всесвітня організація охорони здоров’я говорить про те, що годувати малюка грудьми слід до 2-х років.

Продовжуючи годувати малюка грудьми після року ви продовжуєте давати йому захист від вірусних і інфекційних захворювань.

Річ у тому, що кількість захисних антитіл в грудному молоці збільшується саме завдяки тому, що мама годує малюка грудьми довго (чим довше годує, тим більше антитіл в молоці). По складу молоко стає схожим на молозиво, а саме воно, як ми пам’ятаємо, вважається першою імунізацією немовляти, ми з вами це чудово знаємо. Так от, оскільки імунна система малюка, що підріс, ще дуже не досконала, його організму дуже потрібна підтримка у вигляді маминого молочка. Поки вона годує, дітки знаходяться під охороною маминих сил і вони або не хворіють, або хвороби протікають в легшій формі.

Тривале годування грудьми сприяє повноцінному визріванню шлунково-кишкового тракту.

Це важливо не тільки в перші місяці, під час введення прикорму, але і після року. Оскільки шлунково-кишковому тракту малюка необхідна допомога. А грудне молоко полегшує цей процес. Воно значно знижує ризик виникнення кишкових інфекцій у малюка, що підріс, який на прогулянці і вдома, як ми знаємо, намагається все спробувати на зуб.

Тривале грудне вигодовування вбереже вашого малюка в майбутньому від ризику захворіти атеросклерозом, онкозахворюваннями, цукровим діабетом.

Дуже важливо, що чим довше ви годуєте діток грудним молочком, тим менша вірогідність того, що ці хвороби можуть виявитися в зрілому віці у вашого малюка. Тобто, продовжуючи вигодовувати малого більше року – півтора, ми зробимо його щасливим володарем повноцінного здоров’я на все його подальше життя.

Тривале годування грудьми дозволяє нормально сформуватися зубочелюсній системі малюка і має правильний прикус.

Саме так! При смоктанні маминих грудей, м’язи апарату смоктання, напружуються і надають певні зусилля для добування молочка, тим самим тренують себе, допомагають правильно сформуватися нижній щелепі і зубам. Тривале годування грудьми впливає на прикус тільки позитивно. При обстеженні 1200 дітей в Африці, яких годували до 3-4 років, виявилося, що 99,6% дітей мають нормальний прикус.

Ваш малюк буде правильно і чисто говорити, тому що ви годуєте його грудьми без пустушок і пляшок!

Тривале годування впливає на визрівання і становлення апарату артикуляції звуків. Ваш малюк правильно вимовлятиме всі, ну або майже всі букви. Складними все ж таки можуть залишатися "ш", "ж" і "л". Але і вони порівняно легко піддаватимуться корекції, так що хвилюватися немає про що – в шкільні роки успіхи у формуванні мови будуть особливо відчуватись. Крім того, малюки, яких довго годували грудьми, показують особливі успіхи в музичному навчанні, це від того, що груднічки практично не хворіють на отит.

Нормальне визрівання всіх відділів головного мозку можливе при тривалому грудному вигодовуванні.

Ми з вами знаємо, що головний мозок дуже активно розвивається в перші шість місяців, за деякими даними саме до цього віку сформовано близько 60% нервової системи. До трьох років розвиток доходить до 80%. Щоб визрівання проходило успішно, організму потрібні певні речовини, наприклад, такі як амінокислоти і чинники зростання. Вони є в грудному молоці, як в перші місяці годування, так і в кінці годування.

У вашого малюка буде хороша пам’ять, він буде здібним до навчання, у нього буде високий інтелект, тому що ви його годуєте грудьми.

По дослідженнях учених, чим довше малюк вигодовується грудьми, тим вище показник його інтелекту в майбутньому. Причому не залежно від того, займаєтесь ви розвиваючими заняттями з малюком чи ні!

Чим довше малюк годується з грудей, тим легше проходить його соціальна адаптація в дорослому світі.

Стикаючись в повсякденному житті з різними життєвими ситуаціями як позитивними, так і негативними, малюк, який годується грудьми, легше справляється з ними. Тому дитина соціально активна, вона легко входить в контакт з людьми, все в світі привертає його увагу і радує. Вона завжди відчуває надійний тил – могутню підтримку матері, яка формувалася з перших місяців годування грудьми, впевненість увійшла до його свідомості – світ доброзичливий до нього і хвилюватися немає про що. Продовжуючи годувати малюка, ви зміцнюєте цю упевненість.

Діти, яких довго годували грудьми, набагато рідше попадають під поганий вплив антисоціальних підлітків, вони рідко проявляють грубу поведінку.

Тривале грудне вигодовування дозволяє сформувати стійкий психоемоційний зв’язок малюка з мамою!

Тісний емоційний і фізичний контакт, який відбувається при кожному годуванні грудьми, з часом переростає в особливі взаємостосунки мами і дитини. Чим довше мама годує малюка, тим стійкішими будуть ці відносини. Дитина вчиться сприймати маму як джерело і символ захищеності (не тільки під час докладання до грудей), малюк навчається довіряти мамі, що дуже стане в нагоді їм обом в різні періоди життя, коли дитина ставатиме старше.

Важливо годувати грудьми особливо дівчаток – майбутніх матерів!

Ваша донечка, яка сама довго прикладалася до грудей, матиме більше шансів вигодувати ваших онуків власним молочком. На несвідомому рівні цей багатющий досвід годування грудьми, залишиться в її пам’яті і "допомагатиме" їй долати труднощі при годуванні своїх дітей.

Крім того, цей досвід унікальний ще і тим, що знижує ризик патології в пологах і не виношування при вагітності вашої дочки!

Годувати хлопчиків грудьми не менш важливо!

Ставши дорослим чоловіком, ваш синочок чудово відноситиметься до сімейного життя, буде ніжним і прив’язаним до своєї другої половини. Цей маленький поки мужичок, в майбутньому ставши батьком, володітиме високим рівнем батьківської відповідальності і споріднені відносини для нього будуть вельми значущі – все це завдяки тому, що ви продовжуєте його годувати грудьми більше 1-1,5 років!

Тривале грудне вигодовування збільшує загальну тривалість життя вашого малюка!

Тому що природний спосіб харчування дозволяє вповільнити біологічне дозрівання дитячого організму, тим самим, продовжує біологічне дитинство.

Джерело: breastfeeding

Поділитися в...

Вас може зацікавити...