Шийка матки перед пологами і в момент розкриття

Шийка матки перед пологами і в момент розкриттяРозкриття шийки матки – перший етап пологів. Шийка матки до пологів повинна бути закритою, під дією сутичок, матка напружується, потім розслабляється, а в момент скорочення м’язових волокон відбувається зміна їх взаємного розташування – тобто шийка матки відкривається.

Момент розкриття шийки матки відбувається і за допомогою плодового міхура. Своєю вагою і тиском вниз він допомагає розкриттю.

Шийка матки має внутрішній і зовнішній зів. Існують відмінності між шийкою матки першородящої і повторнородящої. У першородящої спочатку розкривається внутрішній зів шийки, який набуває форму воронки, а потім розтягується і зовнішній зів. Повторнородящій легше дається розкриття шийки матки, так як зовнішній зів частіше вже відкритий на 1 палець в кінці вагітності. При розкритті шийки матки повторнородящої зовнішній і внутрішній зів розкриваються практично одночасно.

Розкриття шийки матки у первісток

Розкриття шийки матки на 1 палець, потім на 2 пальці, відбувається поступове розширення. Повне розкриття – це 10 – 12 пальців або 10 – 12 см. При такій мірі зів пропускає голівку плоду і тулуб.

Коли ж відходять води і розривається околоплодний міхур? Під час сутичок малюк в плодовому міхурі тисне на шийку, місце охоплення голови малюка, дотичні з нижнім сегментом шийки, називається поясом дотику. Цей пояс дотику ділить навколоплідні води на передні і задні. Практично при повному розкритті міхур лопається, і відходять передні навколоплідні води.

Після народження малюка відходять задні навколоплідні води. Коли води відходять при неповному розкритті шийки матки – це раннє відходження вод, якщо води відходять до настання пологової діяльності, то таке відходження назвуть передчасним. Коли плодовий міхур дуже щільний і сам не розривається, його розриває акушер.

Шийка матки у першородящих і повторнородящих відрізняється, наступні пологи зазвичай відбуваються легше і швидше перших. Багатьох цікавить, як народити без розривів, як не порвати шийку матки? Багато в чому народити без розривів і не порвати шийку матки допоможе хороший лікар-гінеколог, який приймає пологи. Від нього в 80% будуть залежати родові шляхи і промежина. Для уникнення епізіотомії при пологах, лікар змащує олією або спеціальним гелем шийку і піхву, розправляє шийку матки, складки піхви, говорить, як правильно тужитися.

Так, народити без розривів шийки матки і розриву промежини можна, але якщо є в інтимній зоні вже бувалі розриви або шви, а також при вузькому тазі уникнути розривів складно.

Стежити за шийкою матки перед пологами і в момент розкриття – справа фахівців, для породіллі головне знайти таких і виконувати їх вимоги.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...