Що викликає безсоння під час вагітності?

001Хоча гормональні зміни вважаються основною причиною, існує безліч інших чинників, що впливають на появу безсоння під час вагітності. Стрес, дратівливість, хвилювання через відповідальність материнства, занепокоєння про здоров’я майбутнього малюка примушують жінку переживати і тим самим порушують здоровий сон.

Як правило, ситуація нормалізується в другому триместрі вагітності, що вважається найлегшим періодом для майбутньої матері. Проте в третьому триместрі вагітності порушення сну або безсоння можуть виникнути знов. Основною причиною безсоння в третьому триместрі вагітності вважаються часте сечовипускання і дискомфорт, що викликається зміною форми і розмірів тіла.

Лікування безсоння під час вагітності

Медичні препарати для лікування безсоння не рекомендуються до прийому вагітними жінками, оскільки можуть викликати ускладнення. Оптимальний варіант для майбутньої матері – прості зміни стилю життя або натуральні лікарські засоби. У їх числі:

1.Теплий душ перед сном.

2.Техніка розслаблення – заспокійлива музика, масаж ніг, ароматні свічки в спальні.

3.Переїдання або, навпаки, недоїдання перед сном веде до порушення сну. Жінкам, страждаючим від безсоння, необхідно відмовитися від напоїв з підвищеним вмістом кофеїну.

4.Вправи – навіть прості щоденні прогулянки не тільки забезпечать вагітній жінці здоровий сон, але і повернуть втрачений тонус.

5.Йога і інша техніка розслаблення допоможуть позбавитися безсоння під час вагітності.

6.Підтримка певного щоденного режиму, відхід до сну і підйом в один і той же час допоможуть полегшити симптоми безсоння.

7.Окремі продукти можуть викликати сонливість – такі, як картопля, банани, сир, яйця, мед і риба.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...