Що треба знати про трихомоніаз

trihomoniazТрихомоніаз — це найпоширеніша інфекція сечостатевої системи, яка передається статевим шляхом (ЗПСШ). Збудником є Trichomonasvaginalis, тобто піхвова трихомонада.

Як можна заразитися тріхомоніазом

Є два шляхи зараження:

• статевий;

• у новонароджених при проходженні по зараженим родових шляхах.

В останньому випадку у діток інфекція може локалізуватися в будь-яких місцях (на слизовій очей, порожнини рота, горла і так далі).

Побутовий шлях зараження вкрай малоймовірний, тому що збудник дуже швидко гине в зовнішньому середовищі. Однак у вологому середовищі трихомонада може прожити кілька годин, тому побутовий шлях хоч і вельми рідкісний, але можливий. До слова, з усіх ЗПСШ це захворювання єдине, яке допускає зараження побутовим шляхом через використання однієї мочалки, рушника і т.д.

Симптоми у чоловіків:

• пінисті, з неприємним запахом виділення з уретри;

• може бути невисока температура;

•болі при сечовипусканні.

Нерідко трихомоніаз перебігає безсимптомно і в результаті переходить на простату, викликаючи клінічну картину простатиту.

Симптоми у жінок:

• дуже рясні пінисті виділення з піхви, найчастіше жовтого або білого кольору;

• свербіж зовнішніх статевих органів, їх почервоніння і набряк;

• хворобливість сечовипускання;

• біль при статевому акті.

Як діагностують трихомоніаз 

Потрібно здати на аналіз мазок з піхви (жінкам) і уретри (чоловікам). Для підтвердження діагнозу роблять посів з мазка і ПЦР (полімеразну ланцюгову реакцію).

Як лікують трихомоніаз 

Призначають прийом протитрихомонадних препаратів. Ніякі спринцювання, свічки і внутрішньовагінальні таблетки не допомагають при трихомоніазі.  Важливо точно слідувати вказівкам лікаря і не займатися самолікуванням, так як трихомоніаз дуже часто переходить в хронічну форму, викликаючи безліч ускладнень, аж до безпліддя. У ряді випадків разом з основними препаратами призначають додаткову терапію, спрямовану на зміцнення імунітету, а також фізіопроцедури з метою профілактики розвитку безпліддя.

Трихомоніаз і вагітність

Трихомоніаз — це, звичайно ж, інфекція, і вона зовсім не потрібна при вагітності. Крім небезпеки зараження дитини в пологах, трихомоніаз призводить до розвитку передчасних пологів або викиднів, а також народження дітей з маленькою вагою. При вагітності захворювання завжди лікують. Вважається, що метронідазол, найбільш часто використовуваний при трихомоніазі, можна застосовувати вагітним з другого триместру.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...