Що таке тривимірне УЗД?

Що таке тривимірне УЗД? Як відомо, технічний прогрес не стоїть на місці. Сучасні комп’ютери, на яких базуються ультразвукові сканери останнього покоління, дозволили аналізувати нескінченну безліч відображених сигналів в секунду в різних площинах і формувати на екрані істинну об’ємну картину досліджуваних органів. Так з’явився новий метод діагностики – тривимірний ультразвук.

Звичайно ж, це в першу чергу одержало своє застосування в акушерській практиці. Зародження людського життя – велике таїнство природи. Але все-таки набагато спокійніше, коли знаєш, що відбувається усередині тебе. За допомогою тривимірного УЗД майбутня мама може побачити зображення свого малюка, близьке до фотографії, і одержати відеозапис його рухів у реальному часі. Дане дослідження можна пройти кілька разів в ході вагітності і поспостерігати основні етапи формування плоду.

Задоволенню жінки не буде межі, тим більше що тривимірне, так само як і звичне двомірне ультразвукове обстеження, є абсолютно нешкідливою процедурою, оскільки використовуються аналогічні датчики з такою ж частотою ультразвуку.

Рекомендовані терміни для тривимірного УЗД – від 12 до 32 тижнів вагітності. На пізніших термінах візуалізація обличчя плоду може бути утруднена і залежить від його положення в порожнині матки.

Що ж побачить майбутня мама на моніторі приладу в ході такого дослідження?

Тривимірне УЗД дозволяє одержати об’ємне зображення ембріона вже на такому маленькому терміні вагітності, коли його довжина складає всього 15 мм.

До 8-го тижня вагітності можна розрізнити голову і тулуб, кінцівки, що формуються. У цьому терміні виразно візуалізуються двійнята.

До 12-го тижня можна побачити тіло плоду, що вже сформувалося: голову, тулуб, руки, ноги, очі, ніс, рот, вуха. На екрані видно плід цілком, причому розглянути його можна з усіх боків. У 20 тижнів можливо вже розрізнити кожен пальчик.

До 5 місяців плід помітно виріс, він рухається, скоюючи координовані рухи, приймає різні пози, смокче пальчик, закриває обличчя руками.

До 28 тижня у плоду округляються щічки, особа стає більш сформованою, помітні губи, ніс. Він може почухати вухо, скласти кулачки, позіхнути, скорчити гримасу, посміхнутися. І це все майбутні батьки бачать на екрані у реальному часі.

Завдяки тривимірному ультразвуку лікарі можуть оцінити різні частини тіла плоду в трьох проекціях одночасно, що дуже важливе для виявлення вад розвитку. Крім того, дана методика допомагає у визначенні статі дитини, коли візуалізація області промежини утруднена положенням плоду в порожнині матки.

Тривимірний ультразвук – це новий інструмент в руках фахівця і безперечне задоволення жінки, яка може побачити свою майбутню дитину.

На закінчення хочеться додати, що метод тривимірного ультразвуку широко використовується в світовій практиці близько 5-ти років. У нашій країні він тільки починає упроваджуватися в медичну практику унаслідок дуже високої вартості даного устаткування. Але вже сьогодні є клініки, в яких щодня проводяться десятки таких досліджень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...