Що таке резус-конфлікт

Що таке резус-конфліктУ чоловічих і жіночих статевих клітинах міститься 23 пари хромосом, які несуть в собі гени, що відповідають за формування дитини. Є серед них гени, що відповідають і за його резус-фактор. Коли чоловічі і жіночі статеві клітини зустрічаються, відбувається боротьба, в якій перемагають сильні.

Наприклад, якщо зустрінуться два гени, що відповідають за колір очей, і переможе той, який несе карий колір, то дитина народиться з темними очима. Те ж саме відбувається і з генами, несучими позитивний або негативний резус чинник. Сильніше завжди є ген з позитивним резусом, тому людей, що володіють ними, дуже багато.

Резус-конфлікт відбувається тоді, коли в організм з негативним резусом потрапляє кров з позитивним резусом. При першому попаданні організм людини виробляє імунітет, а при повторному – відторгає чужорідні тіла. Це відторгнення і називається резус-конфліктом. Він може мати дуже важкі наслідки, аж до смертельного результату.

Перша вагітність жінки з негативним резусом від чоловіка з позитивним резусом може пройти нормально, а друга може закінчитися викиднем. Резус-конфлікт може відбутися і при першій вагітності, якщо до неї жінці переливали кров з позитивним резусом.

У резус-позитивних людей, резус-конфлікт не відбувається ні за яких умов.

Джерело: malyuk

Поділитися в...

Вас може зацікавити...