• Без категорії

Що таке базальна температура тіла?

Що таке базальна температура тіла?Відомо, що у момент овуляції знижується ректальна температура, а вже назавтра вона підвищується. І якщо протягом декількох (не менше трьох) місяців жінка щодня вимірюватиме температуру в прямій кишці, вона зможе встановити, коли у неї відбувається овуляція.

Правила вимірювання температури

Вимірювати базальну температуру треба завжди вранці, протягом 10 хвилин, зразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка, користуючись одним і тим же термометром і із закритими очима, оскільки яскраве світло може, підсилити викид деяких гормонів, сприяти зміні базальної температури. Значення температури відзначайте на графіку. Не беріть до уваги високі цифри температури через жар або ін. стани.

Графік базальної температури

У нормі з самого початку менструального циклу (а його тривалість обчислюється від першого дня останньої менструації до першого дня подальшої) і до настання овуляції ректальна температура нижча 37 C і може коливатися в невеликих межах, наприклад, від 36,6 C до 36,8 C. У момент овуляції температура трохи знижується (скажімо, до 36,4 C), назавтра підіймається вище 37 C (37,2-37,4). На цьому рівні вона тримається до початку наступної менструації.

Зниження температури і наступний за ним стрибок за межу 37 C дозволяє визначити термін овуляції.

При 28-денному циклі у здорової жінки овуляція звичайно відбувається на 13-14 день циклу. Але чи можна вважати ”небезпечними” тільки ці два дні? Ні в якому разі. Навіть чітко визначивши свій індивідуальний термін овуляції, не можна застрахуватися від випадковостей. Якщо ви, наприклад, понервували, перевтомлювалися, різко поміняли клімат, а іноді і зовсім без видимих причин, овуляція може наступати на 1-2 дні раніше або пізніше за звичайний термін. Крім того, треба враховувати тривалість життєздатності яйцеклітини і сперматозоїда.

Враховуючи, що яйцеклітина через три дні після овуляції втрачає здатність до запліднення, небезпека появи вагітності зникає, і подальші дні другої фази до настання менструації, є безпечними відносно настання вагітності.

З метою оберігання: утримайтеся від статевих стосунків з початку менструації до вечора третього дня після підйому базальної температури після овуляції.

З метою зачаття: майте статеві стосунки під час фертильних днів.

Незручності методу пов’язані з необхідністю щоденного вимірювання температури і досить тривалою стриманістю. Проте, при правильному його використовуванні ефективність достатньо висока.

У жінок, страждаючих захворюваннями статевих органів, крива ректальної температури не завжди має типовий характер.

Різниця між середньою БТ другої фази і БТ першої фази повинна бути не менше 0.4-0.5 С. Низька, або висока температура в обох фазах не є патологія. Це може бути індивідуальна особливість організму. Але висока температура в першій фазі (по відношенню до другої фази) свідчить про недостатність естрогену (жіночих статевих гормонів), який необхідно приймати в цьому випадку, і навпаки – низька температура в другій фазі (по відношенню до першої) свідчить про недостатню функцію жовтого тіла.

Якщо під час менструації БТ не знижується, а підвищується – це свідчить про наявність хронічного ендометриту (запалення слизистої оболонки матки), одна з причин жіночої безплідності.

Якщо менструація відсутня, а БТ тримається в рамках другої фази більше 18 днів – можлива вагітність. Також, якщо менструація мізерна або незвичайна, а БТ тримається на підвищеному рівні – можлива вагітність на фоні загрози переривання.

Немає значення вимірювати БТ при прийомі будь-яких ОК.

Якщо впродовж циклу БТ на графіку тримається приблизно на одному рівні, тобто низькі температури постійно чергуються з високими, а графік виходить не двофазний, то це значить, що в даному циклі овуляції не було. Це називається ановуляція. Навіть у здорових жінок допускається наявність декількох ановуляторних циклів за рік.

Джерело: my-bt

Поділитися в...

Вас може зацікавити...