• Без категорії

Що таке АЧ?

Що таке АЧ?

АЧ – абревіатура, що застосовується до Екстракорпорального Запліднення – є вершиною розвитку допоміжних репродуктивних технологій, щодо нової області медицини репродукції, тобто науки про відтворення людини, присвяченій діагностиці і лікуванню безплідності.

Довге слово екстракорпоральне дослівно з латинської мови (extra corpora) означає “поза тілом”.

Основне значення цієї технології полягає у тому, що запліднення, тобто злиття жіночої і чоловічої статевих клітин, відбувається в лабораторії, в спеціальному інкубаторі.
Поява цієї системи стала можлива фундаментальній роботі основоположників – британських учених Едвардса і Стептоу.

Завдяки їх зусиллям, в 1978 році народилася перша в світі дівчинка, Луїза Браун, зачата за допомогою цієї методики. В даний час АЧ стає рутинною частиною медицини, у всьому світі народилося вже більше мільйона дітей, щороку до них додається більше 30 тисяч новонароджених.

Всесвітня організація охорони (ВІЗ) здоров’я визнає АЧ найефективнішим методом лікування безплідності. Це недивно, адже, завдяки цій методиці, вдалося добитися вірогідності настання вагітності майже в 2 рази вище, ніж при звичному статевому житті.

Раніше свідченням до АЧ була тільки відсутність обох маткових труб, поступово список свідчень розширявся, а зараз, за рішенням Російської асоціації репродукції людини, тільки одне – безплідність, непіддатлива терапії або вірогідність подолання якого з допомогою АЧ вище, ніж іншими методами.

Не дивлячись на таке широке застосування цього методу і стрімкий розвиток репродукції, жоден метод лікування безплідності, на жаль, не може гарантувати настання вагітності. Але все-таки, враховуючи можливість неодноразового повтору спроб лікування, а також широкий арсенал методів лікування, в більшості випадків виходить добитися довгожданої вагітності.

В середньому, вірогідність настання вагітності на одну спробу АЧ складає 30-35%. Зрозуміло, ця вірогідність залежить від багатьох чинників і в першу чергу – від віку жінки. Так, в групі 20-25 років ефективність екстракорпорального запліднення може перевищувати 50%, а у жінок старший 40 років не достигать15 – 20%.

Необхідно відзначити, що всі препарати, вживані в АЧ, надають свою дію тільки під час введення. Після закінчення стимуляції їх вплив на організм жінки закінчується. Сучасні препарати не викликають збільшення маси тіла, не змінюють характер зростання волосся, не погіршують стан шкіри. Кілька років тому, на початку історії АЧ виникали сумніви в безпеці подібних препаратів. Міжнаціональні європейські дослідження, що неодноразово проводяться, не виявили ніякого зв’язку між прийомом ліків для АЧ і підвищенням ризику розвитку онкологічних захворювань.

Природно, що основна мета проводиться АЧ – народження здорової дитини. Здоров’я дітей, народжених після АЧ, піддавалося найстрогішій оцінці. Проведені роботи показали, що стан здоров’я цих дітей, їх фізичний, ментальний розвиток, а також частота вад розвитку абсолютно відповідають аналогічним показникам “звичних” дітей.

Таким чином, можна констатувати, що екстракорпоральне запліднення (АЧ) є високоефективною і безпечною методикою, що дозволяє добиватися вагітності сімейним парам, у яких настання вагітності при звичному статевому житті маловірогідне або неможливе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...