Що робити, якщо інтим неприємний

221Вовк і ягня

Ти наліпила пельменів, перепрала його шкарпетки і сорочки, склала звіт про зростання продажів зубних щіток за півріччя, який узяла доробити додому, і з чистою совістю завалилася спати, завівши будильник на шість ранку. І лише ти стала провалюватися в солодкий сон, як під ковдру впірнули його холодні ноги. Настирні погладжування запрошували розділити радість подружнього боргу. Тобі простіше віддатися чоловіку, щоб він заспокоївся, ніж півночі спихати з себе його руки: адже все одно заснути не дасть. В результаті все виходить швидко і боляче. Вранці ти встанеш зла, не виспалася, і неодмінно помстишся йому за домагання. Запитаєш: «Милий, а коли в тебе будуть гроші?» або чи «Поїдемо ми зустрічати Новий рік на острови?» Але весь день у тебе все одно буде боліти низ живота і під час робочої наради з поліпшення дизайну зубних щіток ти думатимеш про інше: «Потерпіти ще трохи або, можливо, краще сьогодні ж подати на розлучення?»

Хоча може бути і навпаки. Ти з нетерпінням чекаєш його з роботи і мрієш, як повернеться в дверях ключ, він ввійде, побачить тебе в одних туфлях на шпильках, і накинеться, як вовк на ягня. Але замість пристрасті, що зводить з розуму, ти одержуєш тригодинне ніжне погладжування. Бажання запустити в нього праскою, що підвернулася під руку, перемішуватимуться у тебе із спокусою виштовхати його в чому мати народила за двері і не впускати більше ніколи!

Що робити. Звичайно, сподіватися, що боязкий П’єро перетворитися на Дон Жуана, не варто, але замість того, щоб вирішувати головоломку як позбавитися чоловіка за один день, чи не краще спробувати сказати йому, чого ти хочеш насправді? Дивишся – і він сам зустрічатиме тебе з роботи в одній краватці або перенесе час любові на вихідні, коли можна буде виспатися.

Любов і біль

Якщо ж неспівпадання сексуальних апетитів не спостерігається, але у момент пристрасті ти відчуваєш біль – можливо, у тебе ендометріоз ретроцервикального каналу, розташованого за шийкою матки. Клітини її слизової оболонки мігрують в інші області жіночої статевої системи, іноді заподіюючи масу незручностей, а іноді даючи про себе знати дуже незначними сигналами, на які ти можеш просто не звернути уваги.

Як визначити, що в тебе болить саме через це? Коли твій милий влаштується до тебе ззаду. У цій позі шийка матки переміщається, і якщо ти відчуєш біль, це може бути ендометріоз. Зверни також увагу: чи не з’являються схожі відчуття перед менструацією, або коли ти дуже втомилася, підняла щось важке?

Боліти може також через запалення статевих органів і піхви. Це відбувається, наприклад, при бактерійному вагінозі. Частина епітелію при цьому захворюванні відторгається, піхва стає особливо вразливою, і тому під час сексу можуть виникати мікротравми і тріщини. Якщо ж ти видчуваєш під час занять любов’ю свербіння і пекучий біль, то, швидше за все, у тебе молочниця. Іноді запальний процес в піхві ускладнюється тим, що чоловік також страждає інфекцією або простатитом.

Що робити. Звернися до гінеколога і проведи необхідне лікування. Про секс на цей час слід забути, інакше доведеться пити пігулки заново. Якщо хворий чоловік, йому теж треба буде пройти курс терапії антибіотиками.

Нестача естрогену

Від кількості жіночих статевих гормонів залежить якість сексу. Якщо їх недосить, порушується одна з найважливіших стадій підготовки до процесу – виділення слизу. В результаті, замість задоволення, ти відчуваєш біль.

Дефіцит естрогену буває навіть у молодих жінок. Іноді він супроводжується стресовим нетриманням сечі. Це може трапиться через дисбаланс гормонів або якщо, наприклад, останні півроку ти одночасно працювала на фабриці, годувала грудьми немовляти і складала випускні іспити в універі, внаслідок чого заробила нервове виснаження. Готуйся також до того, що з віком функції яєчників угасатимуть і слизова оболонка стане тоншою, сухішою і ранимою.

Що робити. Окрім гормонального лікування, допомогти можуть мастила, замінюючі природне зволоження. Підійдуть гелі і мазі, які продаються в аптеках або в секс-шопах. Звичайно вони недешеві, оскільки містять натуральні речовини. В даному випадку, хімія абсолютно недопустима, оскільки можуть виникнути алергічні реакції.

Я тебе не хочу

Ти дотепер пам’ятаєш цю страшну історію з маніяком, і навіть секс з коханим чоловіком викликає у тебе таку сильну огиду, що все твоє єство сковує спазм? Це вагинізм. Ти любиш чоловіка, бачиш як він страждає, і сама давно хочеш з ним близькості, але не можеш себе подолати. Ти дуже вразлива і ранима, тому, перш за все, твій страх чисто психологічний.

Що робити. Тобі допоможе психотерапевт. Іноді він працює разом з гінекологом, коли намагається довести, що фізичних перешкод для близькості немає, і можна, наприклад, ввести гінекологічні інструменти. Лікар пропише тобі також заспокійливі засоби, і твій хворобливий стан пройде достатньо швидко.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...