Що робити, якщо дитина впала

rebenok upalХіба може на перших місяцях життя дитина впаcnb з ліжка? Цілком! Це можуть засвідчити лікарі, що працюють у травматологічних відділеннях, куди щомісяця потрапить десятки малюків, які впали з тієї чи іншої висоти. Діти падають зі сповивальних столиків, ліжка батьків, дивана, випадають із власного ліжечка або колиски.

Багатьом відомо, що діти починають перевертатися лише з 3 місяців. Отже, до цього віку залишати дитину в будь-якому місці безпечно? Адже малюк все одно не зрушить із місця. Куди там! Перевертатися діти не можуть, але ногами і руками вони рухають активно, тому і зміститися з місця можуть, пересуваючись все ближче до краю тієї опори, на якій вони лежать. Один сантиметр за іншим — і ось дитинка вже впала. Дітки старшого віку можуть перехилитися через край колиски, а потім — навіть через бортик ліжечка. Тому й не можна залишати їх без нагляду.

Що ж робити, якщо малюк таки впав? Якщо він при цьому голосно плаче, треба негайно і при цьому дуже акуратно взяти малюка на руки. Потім його потрібно уважно оглянути. При цьому важливо звертати увагу на поведінку малюка, те, як він рухає ніжками і ручками, дивиться, як відреагувало тім’ячко. При найменших відхиленнях від норми треба викликати швидку допомогу. Адже будь-яке зволікання з лікуванням може спричинити досить серйозні проблеми в старшому віці.

Переломи кісток у маленької дитини розпізнати непросто, адже вони досить еластичні. Однак результатом може бути не тільки викривлення кінцівок, але навіть і порушення їх функцій.

Якщо дитина, впавши, не плаче або плаче голосно, пронизливо, на одній ноті, треба негайно викликати швидку допомогу. У цьому випадку у малюка можуть бути пошкодження головного мозку та внутрішніх органів. У цьому випадку малюк повинен потрапити до фахівця якомога швидше. Той повинен оперативно оглянути його і приступити до лікування. Так збільшаться шанси на те, що плачевних наслідків у цього падіння не буде.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...