Що робити, якщо дитина вами маніпулює?

Що робити, якщо дитина вами маніпулює?

Маніпуляція – це вплив на оточуючих прихованими способами. Діти часто використовують цю зброю для досягнення своєї мети. І, якщо батьки піддаються на хитрість малюка, така поведінка закріплюється за ним і трансформується в патологічні риси характеру. Чому виникають маніпуляції? І як з ними боротися?

Діти, схильні до маніпуляцій, як правило, позбавлені батьківської турботи і ласки. За допомогою всіляких методів вони намагаються звернути на себе увагу,викликати жалість і співчуття. Наприклад, дитина забилася і плаче, а мама починає втішати і обіймати її. Малюк помітив, що це «спрацювало» і на несвідомому рівні буде знову прагнути розбити коліно або поранити палець. Такий же прояв маніпуляції знаходять в частих застудах та інших хворобах. Дитина робить це несвідомо, але надалі позиція жертви залишає величезний слід на його життєвому шляху.

Крім цього, до маніпуляцій відносяться спалахи агресії, істерики,повільність і т.д.

Як боротися з маленькими хитрощами?

Якщо поведінка дитини в тій чи іншій ситуації набуває систематичний характер – це маніпуляція. І, що, найголовніше, затишшя настає відразу ж після отримання необхідної кількості уваги і турботи.

Щоб справитися з маніпуляцією, потрібно відмовитися від будь-якого прояву жалості до малюка. Перемогти жалість може тільки любов. Даруйте малюкові любові ніжність, говоріть йому добрі і ласкаві слова, показуйте, що поважаєте і цінуєте його, як особистість. Відчуваючи повноцінну любов протягом усього дня,дитина поступово відмовиться від своїх маніпуляцій, так як перестане бачити в них інтерес.

Розглянемо деякі приклади маніпуляцій, і як себе вести в подібних ситуаціях.

1. Удари або застуда

Незважаючи на реальний дискомфорт, викликаний травмою або хворобою, малюк,в першу чергу, сам того не розуміючи, приймає вигідне положення нещасної дитини.

Якщо ви опинилися в «пастці» дитини, поводьтеся стримано і незворушно. Не варто заспокоювати дитину, краще сказати йому:«Ти скоро одужаєш!», «Ти правильно зробив, що попросив про допомогу», «Який ти молодець, трохи поплакав і посміхаєшся!».

2. Дратівливість або агресія

Дитина демонструє свою міць дорослим, щоб змусити їх потурати своїм бажанням.

У цьому випадку дитина влаштовує театр одного актора, в якому обов’язково присутні глядачі. Безумовно, глядачі – це ви, тому ви повинні покинути його виступ, щоб позбавити його оплесків. Помітивши, що його «концерт» не діє на батьків, малюк навряд чи захоче його повторити.

3. Повільність

Здійснюючи неквапливі рухи, дитина намагається ухилитися від своїх обов’язків і передати їх дорослим.

Ні в якому разі не виявляйте йому допомогу в одяганні або інших речах. Скажіть, що очікуєте його готовим до певного часу, а якщо він не встигне – залишиться без сніданку. Якщо він хоче уникнути походу в школу або в садок,дайте йому зрозуміти, що йти туди все одно доведеться, навіть із запізненням.

4. Істерики

Наполеглива спроба привернути до себе увагу.

Кращою реакцією на таку гру стане байдужість або розмова в спокійному тоні. Можна запропонувати малюкові говорити ниючим голосом кожного разу, коли він розмовляє з батьком.

Якщо вам важко спостерігати за пхиканням і ревом малюка, віддаліться в таке місце, де йому буде складно вас знайти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...