Що робить малюк в утробі матері?

Що робить малюк в утробі матері?Плід не просто дозріває

Знімки, продемонстровані лондонським професором медицини Стюартом Кемпбеллом з Центру репродукції і сучасних технологій, сколихнули світ. Люди вперше побачили, що, власне, робить дитина в животі у мами, чим зайнятий там останні шість місяців вагітності. Багато хто, звичайно, підозрювали, що плід не просто «зріє», а здійснює якісь рухи тіла – штовхається, як кажуть майбутні мами. Але, виявляється, він починає і штовхатися ніжками, і ворушити ручками, і взагалі перекидатися ще задовго до того, як жінка це відчує.

– Ми зняли перші цілком осмислені та активні рухи плоду у віці 8-12 тижнів, – говорить професор Кемпбелл. – Він таким чином реагував на зовнішні подразники, наприклад, на зміну положення вагітної, на гучний звук.

Виходить, що 12-тижневий зародок – уже людина. І, напевно, мають рацію завзяті противники абортів – а саме на цьому терміні їх роблять більшість жінок, – що позбавлення від такого плоду – свого роду вбивство.

Ультразвуковий фотоапарат

Прилад, який робить унікальні знімки, являє собою модернізований варіант того обладнання, яке медики давно застосовують для ультразвукового обстеження вагітних, – ті ж датчики, ними водять по животу, а на екрані комп’ютера з’являються зображення плоду. Кемпбеллу вдалося зробити їх більш чіткими – настільки, що навіть нефахівці тепер можуть побачити всі подробиці. Більше того, прилад став набагато швидшим. А це дозволило отримувати цифрові знімки в реальному часі. Іншими словами, послідовно фотографувати те, що робить зародок в конкретний момент.

На пам’ять про життя до народження

Підглядання за таїнством не лише цікаве, воно дозволяэ позбавитися ще й від деяких помилок. Наприклад, медики вважали, що зародок відкриває очі на 26-му тижні. Виявилося, що на 18-му. І не просто відкриває – він моргає, поводить очима з одного боку в бік, немов оглядається, мовляв, де це я?

А з 26-го тижня, тобто на 6-му місяці вагітності, малюк вже демонструє повний набір людських реакцій. Він гикає, морщиться, дряпається, щось хапає, плаче. Смокче палець, як правило, великий, але може смоктати і інші, по черзі засовуючи їх в рот. Медики вважають, що так зародок «тренується» смоктати груди. А коли малюкові щось не подобається, він супиться і кривить рот, мімікою висловлюючи невдоволення.

Теоретично зародок міг би й крикнути, та тільки повітря в утробі для цього немає. Але плід і тут «тренується» – відкриває рот. Схоже, ніби то він позіхає. Але насправді, як вважають тепер медики, малюк готує себе до першого подиху, який треба буде зробити відразу ж після прибуття в наш світ.

Найдивовижніше, що шестимісячна дитинка чомусь посміхається в утробі. Раніше ж всі були впевнені, що діти починають посміхатися через кілька тижнів після народження.

Професор Кемпбелл зараз збирається випустити буклет – альбом фотографій під назвою «Дивися, як я росту», щоб всі могли спостерігати за життям в утробі. Учений впевнений, що багато майбутніх мам захочуть мати і фотографії власної дитини у самому ранньому віці. В Англії ця послуга коштує близько 450 доларів.

Він все відчуває

Мабуть, на дитину, що знаходиться ще в утробі, і справді можна впливати, як вірять деякі матусі. Вони читають йому книжки, ходять на концерти приємної музики, дивляться на гарні картини в надії на те, що дитинка все це почує, побачить і стане потім розумненькою. Напевно, варто визнати, що таке «попереднє» виховання – правильне. Малюк все відчуває і реагує. Це підтверджують фотографії. Так само як підтверджують і те, що дитину не можна ображати в утробі грубими словами, труїти його алкоголем і тютюном. Він плаче.

Джерело: http://kp.ru

Фото з: http://novorogdenniy.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...