Що потрібно знати, якщо вагітна зібралася в дорогу

Якщо ти зібралася подорожувати, найкраще для цього час - в середині 2-го триместруБагато вагітних жінок задаються питанням, чи можна подорожувати будучи в положенні. Насправді ніхто не змушує милих жінок чекати своє диво, 9 місяців не виходячи з дому. Вагітність і поїздки можна поєднати, головне – дотримуватися необхідних запобіжних заходів. Найважливіший момент – подорожі дозволені, якщо вагітність проходить добре, без ускладнень і проблем. В іншому випадку – краще не ризикувати і відкласти всі тривалі поїздки.


Розмова з лікарем

Проконсультуйся у гінеколога перед поїздкою. Порада лікаря допоможе тобі вибрати найбільш оптимальний транспорт, дієту (обговори продукти, які варто взяти в дорогу), медикаменти, які тобі можуть знадобитися в поїздці. Поговори зі своїм лікарем і про щеплення, які можуть тобі знадобитися. Пам’ятай, особливо при поїздці за кордон, що допологова допомога і догляд можуть бути зовсім іншими, а отримати необхідну консультацію буде складно через мовний бар’єр. Рекомендується не відвідувати високогірні області, так як звикання до нестачі кисню може дорого обійтися тобі і твоїй дитині, особливо в останньому триместрі.

Коли їхати

Краще за все здійснювати поїздки в середині 2-го триместру, між 18-м і 24-м тижнями, коли мала небезпека викидня або передчасних пологів. Слід взяти до уваги твої власні обставини: наприклад, якщо ти чекаєш трійню, то не рекомендується куди-небудь їхати в цей час, оскільки потрібні часті медичні огляди.

Збори в дорогу

Візьми з собою мінімум речей, щоб тобі було максимально зручно пересуватися. Уникай важких і масивних валіз, нехай всі твої речі вмістяться в невелику дорожню сумку.

Транспорт

Поїздка в машині не містить в собі особливого ризику для вагітних, за винятком того, що довгий час тобі доведеться сидіти на одному місці. При тривалій поїздці роби зупинки кожні 2 години, щоб вийти і пройтися. Обов’язково пристебніться ременем безпеки і фіксатором для плечей, вони забезпечать твою безпеку і не принесуть шкоди дитині. Амніотична рідина, що оточує дитину, служить подушкою проти будь-яких стиснень, які можуть створитися ременем безпеки.

Повітряні перельоти дозволені більшістю авіакомпаній до 36-го тижня вагітності, хоча, цілком імовірно, буде потрібно лист від лікуючого лікаря з дозволом користуватися літаком. Дізнайся відповідні правила в авіакомпанії. Під час польоту час від часу вставай з місця та й ходи по салону. Довге сидіння може призвести до застою крові в ногах. Кілька десятків кроків підтримають кровообіг і попередять тромбоз глибоких вен. Найчастіше пий воду, так як повітряна подорож може тебе збезводнити. Постарайся купити місце біля проходу, щоб тобі в будь-який момент було зручно дістатися до туалету. Якщо вагітність проходить з токсикозом, попроси в літаку додатковий пакет і запасися в дорогу вологими серветками. Але краще при токсикозі взагалі не подорожувати, тому що будь-яка поїздка може стати болісною.

Безпечна їжа

Будь особливо уважна до їжі і питва в країнах, що розвиваються. Уникай будь-яких потенційних небезпек. Якщо ти сумніваєшся в складі страви, не їж її. Обирай хороші ресторани. Вагітним жінкам необхідно підтримувати певний рівень споживання води, тому якщо ти не впевнена у якості питної води, то візьми дистильовану воду з пляшок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...