Що потрібно знати про сперматозоїди, щоб успішно завагітніти

Сперма – це насправді не те, про що ви думаєте, коли намагаєтеся зачати дитини, але потім це стає половиною рівняння успішної вагітності. Якщо є проблеми з кількістю або рухливістю сперматозоїдів, це дійсно стає дуже важливою частиною рівняння.

Отже, що саме таке – сперматозоїди, і як ці складні і найдрібніші з’єднання клітин знають, як добратися туди, куди їм потрібно потрапити?

За словами професора Ларрі Ліпшульца, керівника Центру чоловічої репродуктивної терапії і хірургії в Х’юстоні, сперматозоїди влаштовані також, як і інші клітини. "Сперматозоїд, подібно всім іншим клітинам тіла, складається з білків, вуглеводів, ліпідів і містить генетичну інформацію у формі ДНК, – говорить він. – Унікальним сперматозоїд робить те, що вони складаються лише з половини генетичного матеріалу (ДНК), з якого складаються всі інші клітини. Ця половина поєднується з материнською половиною ДНК, коли сперматозоїд запліднить яйцеклітину, відтворюючи цілісний набір ДНК. Це те, що робить дитину "сумішшю" обох батьків".

По суті, сперматозоїд просто чекає своєї другої половинки. Нормальний цикл освіти і дозрівання сперматозоїдів займає приблизно три з половиною місяці. "Сперматозоїди потім поміщаються в периферичну канальну систему, де вони вмирають через декілька днів, якщо відбудеться еяколяція, – говорить проф. Ліпшульц. – Оптимальна якість сперматозоїдів спостерігається при стриманості на термін від двох до п’яти днів".

Під час кожної еяколяції викидається різна кількість сперматозоїдів. На думку професора Ліпшульца, доведено, що середня концентрація сепрматозоїдів, необхідна для запліднення, – від 60 до 120 млн. сперматозоїдів на 1 мілілітр сперми. Проте встановлено, що проблеми із заплідненням починають виникати при кількості менше 20 млн. сперматозоїдів на мілілітр.

Спосіб, яким сперматозоїди знаходять собі шлях у фаллопієві труби – саме по собі чудо. Тут вступає в дію рухливість сперматозоїдів. Здорових сперматозоїдів мають, що називається прогресивну рухливість. Це означає, що він пливе по чіткій прямій траєкторії і володіє здатністю дістатися до передбачуваного місця. Сперматозоїди ж з непрогресивною рухливістю плавають кругами, не досягаючи місця призначення.

"Сперматозоїди звичайно досягають фаллопієвих труб вже через 10 хвилин після попадання в піхві, – говорить професор Ліпшульц. – Стійке положення сперматозоїда у фаллопієвих трубах спостерігається через 45 хвилин".

За словами Ларрі Ліпшульца, сперматозоїди і яйцеклітина посилають один одному молекулярні сигнали, що розглядаються як "хемотоксичні" чинники. "Цей сигналізуючий механізм складний, і дослідники не упевнені, хто насправді в цьому процесі посилає сигнали", – додає учений.

Професор Халфен говорить, що в шийці матки сперматозоїд живе від трьох до п’яти днів, і навіть довше, за наявності достатньої кількості цервикального слизу. Сперматозоїд, що залишився в піхві, знищується кислотою вагінальних виділень в перебігу декількох годин.

Кінцевий етап довгої подорожі сперматозоїда це зустріч з яйцеклітиною і запліднення. Сперматозоїд повинен спершу проникнути через щільний зовнішній шар яйцеклітини. Ферменти допомагають сперматозоїду пробратися через цей зовнішній шар, і рухи його батоговидного хвостика допомагають сперматозоїду в завершальному проникненні всередину. Проте хвостик сперматозоїда відламується перед тим, як його головка остаточно входить в яйцеклітину.

"Кращою загальною радою для будь-якої пари, охочої зачати дитини, буде наступне: все, що добре впливає на загальний стан здоров’я, добре впливає і на сперму, – говорить професор Ліпшульц. – І навпаки, все шкідливе для їх здоров’я, погано відобразиться і на спермі. Важливо знати, що сперматозоїди є однією з найчутливіших клітин організму, яка погано переносить екстремальні умови (жар, токсини, наркотики, куріння, надмірне вживання алкоголю). Здорова дієта, насичена антиоксидантами, уникнення ситуацій, що поміщають яєчка в надмірну жару (гарячі ванни) – буде кращою загальною радою".

По суті, чим здоровіше ваш чоловік, тим здоровіше буде його сперма. І хороше здоров’я лише зробить вас обох якомога підготовленішими до того, щоб справитися з вимогами новонародженого, коли він з’явиться.

Не забывайте, что мужчину нужно соблазнить. Секреты красоты для девушек – вот, что нужно для удачного полового акта.

На сайте toplist-diet.ru статья витамины при усталости.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...