Що нас чекає після пологів

nyanyaБагато жінок думають, що після пологів їх чекає одне суцільне щастя, але, на жаль, це не так. Пологи, як, і вся вагітність, приносять багато «сюрпризів»: зайва вага, розтяжки, погане самопочуття, слабкість, біль, депресія, кров’яні виділення, розриви промежини і т.д. Ясна річ, що з часом все це проходить, але іноді все ж необхідно докласти зусиль, щоб наслідки пологів пройшли швидко і без шкоди здоров’ю.

Чим можна собі допомогти після пологів?

Так, наприклад, впоратися з післяпологовий депресією допоможе відвідування лікаря-психотерапевта – буквально кілька сеансів творять з жінками чудеса: вони стають спокійніше, до них повертається радість життя. Але далеко не у всіх молодих мам є час і можливість ходити по лікарях, тому куди більш ефективним способом позбавлення від депресії вважається посилена турбота про жінку, особливо з боку рідних і близьких. Вільний час можна виділити, якщо чоловік пожертвує своїм часом або буде найнята няня.

Щодо поганого самопочуття, слабкості і болю, то це цілком нормальні післяпологові симптоми. Жінку може мучити біль в області промежини (особливо, якщо були розриви, накладалися шви), біль в області матки, грудей. Нічого дивного – матка скорочується, повертається до колишніх розмірами і формою, груди наповнюються молоком, шви заживають – всі ці процеси жінка відчуває фізіологічно. Як правило, протягом двох-трьох тижнів після пологів все стає на свої місця, до жінки повертається гарне самопочуття, біль повністю проходить.

Зайва вага також не повинна турбувати тільки що народившу жінку. По-перше, дізнатися точну кількість «зайвих» кілограм можна тільки після закінчення двох-трьох тижнів після пологів. За цей час її організм встигає очиститися, живіт, м’язи значно підтягуються, тіло набуває своїх справжніх форм. Але навіть і після цього, виявивши у себе надлишкову вагу не варто засмучуватися: якась частина зайвої ваги сама кудись зникне після того, як припиниться лактація, частково допоможе програма схуднення, спортивні вправи і т.д. Але пам’ятайте, що вдаватися до яких-небудь дієт, фізичних навантажень можна не раніше, ніж через два місяці після пологів, а в ідеалі – тільки після припинення годування малюка грудьми.

Кров’яні виділення після пологів повинні припинитися на 30-40й день. З кожним днем вони повинні ставати все прозоріше, їх кількість повинна зменшуватися, не завдаючи ніякого дискомфорту. У разі ж якихось відхилень від норми необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...