Що могло б розповісти немовля?

Що могло б розповісти немовля?Народна мудрість затверджує: «вустами немовляти глаголить істина». Що розповів би нам малюк про себе, умій він говорити з перших же днів? Можливо, наступне.

Мої фізичні і рухові здібності

У мене достатньо добре відрегульовані процеси травлення, кровообігу, дихання і підтримки температури. Я володію цілим рядом рефлексів: смоктальним, захисним, орієнтовним, хапальним, опорно-руховим і деякими іншими. Всього цього цілком достатньо для забезпечення моєї життєздатності і швидкого прогресу в розвитку.

Рухи рук і ніг поки хаотичні, імпульсні, неконтрольовані. Але це не привід для тугого сповивання. Адже я не схожий на «буйного психіатричного хворого»? У такому разі, за що ви намагаєтеся надіти на мене «гамівну сорочку»? Це турбота про те, щоб я не злякався своїх ручок і ніжок? Дурощі!

Я можу злякатися різких, несподіваних звуків (пилососа, музики типу «метал», гучного дзвінка, сварки між дорослими і т.п.), а власне тіло мене налякати не може. Я вас запевняю, що чим більше ви даватимете мені можливість вільно рухатися, тим краще буде для мене, тому що саме рухи виконують істотну роль в розвитку моїх інтелектуальних здібностей.

Завдяки рухам власних рук і ніг я одержую значну частину інформації про цей світ. На рухах рук і ніг моє око вчиться бачити по-людськи (тобто сприймати тривимірний простір).

Мої пізнавальні здібності (увага, відчуття, сприйняття, пам’ять, мислення, уява, мова)

Я готовий сприймати все, що завгодно. Всі мої органи чуттів розвинені вже достатньо добре. З перших же годин мого життя вони готові уловлювати будь-яку інформацію не гірше за технічні радари і локатори. Вся інформація, яка через органи чуттів поступає в мій мозок, аналізується, порівнюється, синтезується, класифікується, запам’ятовується. Таким чином, мій мозок, як магнітофонна касета, включений на запис, а мої різноманітні відчуття готують грунт для розвитку сприйняття.

Зір. Я достатньо добре бачу яскраві і великі предмети, хоча ще не можу помітити деталей і сфокусувати обидва очі на тому, на що дивлюся. Я можу стежити поглядом за тим, що рухається.

Слух. Я розрізняю звуки по тону і тембру. Здатний відрізнити голос своїх улюблених батьків від інших голосів, які теж звертаються до мене. Адже цьому я навчився ще будучи семимісячним зародком.

Нюх. Відмінно розвинений. Мені такі приємні запахи, що надходять від мами. Вона пахне молочком і ще чимось своїм, особливим. Тому якщо ти мамочка, вживаєш духи, то бажано, поки я малий, щоб ти їх не міняла і не давала користуватися іншим близьким.

Смак. Будьте упевнені, я чудово відрізню смачне від несмачного.

Дотик. Я згоден з Фрейдом, що я прийшов в цей світ одержувати задоволення. Тому я люблю поїсти і можу це робити 6-8 разів на добу. Мені подобається смоктати свій великий пальчик. Тобі, мамочка, не варто хвилюватися із цього приводу. Адже це я робив навіть тоді, коли був у тебе під серцем. Ще мені подобається, коли мене гладять, масажують і торкаються. Мене можна гладити не тільки рукою, але шовком, оксамитом, ситцем, хутром і т.д. Швидше за все, я відразу покажу, що мені приємніше. Проте не варто забувати, що мої смаки через два-три тижні можуть помінятися.

Мова. Поки я умію тільки кричати, хоча потенційно готовий заговорити на будь-якій з 140 мов миру. Дуже швидко звуковий хаос у мене пройде, і я видаватиму тільки ті звуки, які щодня чую від всіх тих, хто зі мною спілкується. Якщо ви хочете, щоб я був «поліглотом», то найбільш раціонально це зробити так: хай кожен член сім’ї з перших же днів говорить зі мною тільки на одній мові (наприклад, тато – на російській, мама – на англійській, бабуся – на українській).

Я готовий любити вас, дорогі дорослі! Тільки поки я не знаю, як проявляють любов. Ваша задача – навчити мене цьому. Тому, коли ви мене годуєте, купаєте, гуляєте, міняєте пелюшки – розмовляйте зі мною. Поки мені ще без різниці, які слова ви говоритимете. Я буду дуже радий, навіть якщо почую: «Привіт, дурненький!». Головне, щоб ви усміхалися, дивилися мені в очі і говорили виразно і ласкаво.

Дослідники встановили, що для розвитку мого нетямущого мозку дуже важливий ранній досвід. Саме він є головним архітектором мозку. Відповідно ви, шановні батьки, – мої перші і найважливіші вчителі.

Джерело: podrobnosti.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...