Що допоможе при набряках?

065У ваш раціон повинні входити молочні продукти, яйця, м’ясо, риба, жири різного походження, хліб, крупи, овочі, фрукти, зелень, макаронні вироби і картопля. Також не забувайте про курагу і родзинки, тому що в них містяться калій, кальцій і магній, які виводяться з організму разом із зайвою рідиною.

Віддавати перевагу краще відварним або приготованим на пару продуктам. Слід обмежити споживання гострих, копчених, маринованих продуктів, соусів і фаст-фуда.

Оскільки сіль володіє здатністю затримувати рідину в організмі, необхідно понизити її споживання: при приготуванні блюд прагнути недосолювати (дозволяється вживання до 8 г солі замість звичних 12).

Уникайте тривалого перебування в одному положенні. Якщо доводиться багато часу проводити на ногах, робіть перерви. Сядьте, відпочиньте, непогано було б прилягти ненадовго так, щоб ноги були вищими за голову.

Якщо ж велику частину доби ви сидите, періодично влаштовуйте собі 5-10-хвилинні перерви – прогулянки кожну годину, легкий масаж або зарядку для ступнів.

Відмовтеся від тісного взуття і одягу (шкарпеток, панчоха, колготок з підтягаючим ефектом).

Фіточаї (настої листу толокнянки або ведмедячих вушок, польового хвоща, нирковий чай, відвар шипшини) можна вживати тільки після консультації лікуючого лікаря. Стакан настою випивають протягом дня за 3-4 прийоми (по 1/3-1/4 стакана за раз). Курс складає 3-4 тижні.

Для застосування сечогінних препаратів повинні бути обґрунтовані свідчення. Не застосовуйте їх без ради лікаря, оскільки це може тільки посилити ситуацію.

Якщо вжиті заходи виявилися неефективні, проконсультуйтеся з своїм лікарем. Інакше до стійких набряків може приєднатися решта симптомів гестоза, що приведе до прееклампсії і еклампсії. Тому для контролю і своєчасного надання допомоги необхідне ваше перебування в стаціонарі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...