• Без категорії

Що бачать і чують немовлята

Що бачать і чують немовлятаДотепер було не ясно, що і як насправді бачать новонароджені діти. Це перевірити дуже складно, тому що вони не можуть нам розповісти про свої зорові враження і картинки навколишнього їх світу.

Вчені з Університету Вашингтона провели ряд випробувань, використовуючи систему відображення мозку, і встановили, що восьмимісячні немовлята зв’язують зорові картини воєдино, щоб формувати для сприйняття цілий об’ємний об’єкт. Але, діти меншого віку, зокрема – шестимісячні, ще не мають чіткої об’ємної картини сприйняття.

Що чують немовлята?

Медики довели, що немовлята чують всі частоти одночасно, причому так, що вони можуть відповідати на несподівані звуки, наслідуючи їх.

Немовлята до року спочатку видають звуки, схожі на писк і виск, які виходять звідусіль, але в інших діапазонах звуку, які не доступні для сприйняття дорослій людині. Ці звуки є переважаючими в загальному потоці звукової інформації, тому, дитина саме їм і наслідує.

У міру дорослішання, грань звукового сприйняття звужується і тоді дитина починає наслідувати звукам дорослих, розвиваючи свою власну мову.

Немовлята, використовують різний підхід до звукового сприйняття інформації. Спочатку вони не мають виборчої зосередженості на звуках дорослих, і тому вони не звертають постійної уваги на якісь окремі об’єкти – джерела звуку. Немовлята завжди слухають широкосмуговий набір частот або навіть всі частоти одночасно.

Перевага немовлят в сприйнятті звуків в порівнянні з дорослими оцінюється в середньому в 15 децибел.

Наприклад, якщо ви говорите з немовлям або читаєте йому історію або казку, сторонні перешкоди у вигляді співу птахів, включеного телевізора або радіо, звуків машин з вулиці або деренчання дриля сусіда, можуть бути проблемою для сприйняття того, що ви йому читаєте. Тому, ваша задача – вимкнути всі можливі джерела звуків і захистити дитину від інших сторонніх зовнішніх шумів хорошою звукоізоляцією.

Для мам буде цікаво прочитати: отдых дома

Як спілкуються немовлята?

Дуже давно помічено, що грудні діти будь-яких народів, не залежно від того, на якій мові розмовляють їх батьки, здатні розуміти інших дітей того ж віку. Наприклад, вони здатні визначати і розшифровувати такі звуки, які означають: дай мені, давай пограємо, піди від мене, давай знайомитися і т.д.

Учені припускають, що перші звуки дітей старшого віку, типу “ма” і “па” можливо, є залишками тієї єдиної мови, на якій говорили найперші люди на землі. Як повідомляють дослідники, малюки часто повторюють чотири основні звукові комбінації.

На думку вчених, такі звукові комбінації більш поширені в сучасній мові, ніж інші. Лінгвісти припускають, що дані звуки утворені з ранніх “материнських прамов”, на яких засновані сучасні слова.

Джерело: maminsait.ru

Для загального розвитку радимо прочитати:

  • Российская природная косметика, материалы для салонов красоты, все для депиляции – найдете в интернет магазины профессиональной косметики, при заказе оптовым покупателям 10% скидки, доставка товара.
  • Отзывы на тему: “чистый бизнес” – выузнаете много о причинах изменений, которые вызывают вода, пылевые клещи, «невидимый» воздух, микробы на организм человека.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...