Щеплення під час планування вагітності

privivkaПри плануванні вагітності кожна майбутня мама повинна подбати про своє здоров’я та майбутнього малюка. Тому в цей період жінка повинна зробити додаткові щеплення.

Щеплення проти правця і дифтерії бажані, якщо підійшов термін чергового щеплення, або якщо була пропущена попередня вакцинація. Щеплення проти правця і дифтерії за календарем робиться кожні десять років після щеплення в шістнадцятирічному віці. Тобто, у двадцять шість років, у тридцять шість років і так далі до шістдесяти років. Більшість людей цього навіть не знає. Своіх антитіл до палички правця у немовляти немає, тому наявність материнських, які передадуться малюкові з молоком під час годування грудьми, дуже потрібні дитині.

Жінки, які планують вагітність, повинні обов’язково щепитися проти поліомієліту, якщо існує ймовірність контакту з дитиною, котра нещодавно був щеплена від поліомієліту живою поліомієлітною вакциною. У нашій країні дана вакцинація обов’язкова. У кишечнику щепленого вакцинний вірус розмножується і  виділяюється у навколишнє середовище. З цієї причини медики рекомендують зробити ревакцинацію.

Якщо прогнозується епідемія, то лікарі пропонують також щепитися від грипу. Сучасна вакцина містить інактивований вірус грипу, що вважається нешкідливим для малюка, тому зробити щеплення можуть і вже вагітні жінки. Але у випадку, коли термін вагітності менше чотирнадцяти тижнів, таке щеплення робити не варто. Тим більше, що жодна щеплення від грипу не дає гарантію, що ви не захворієте. Залишається невелика можливість таки перенести дане захворювання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...