• Без категорії

Щастя народитися в сорочці

023«Народився в сорочці» –так говорять про удачливих людей. «Сорочкою» або «рубашкою» називали плодові оболонки, що раніше не розірвалися під час пологів.

Дійсно, коли дитина народжувалася і виживала в таких ситуаціях, це було не просто успіхом, а величезним щастям. У наші дні в таких випадках (і не тільки) проводиться акушерська маніпуляція під назвою «амніотомія», яка допомагає уникнути багатьох неприємностей, що стосуються здоров’я мами і малюка.

«Водяний мішок» – Захисник

Плодовий міхур виконує захисну функцію, тобто захищає плід від висхідної інфекції – бактерій і вірусів, які можуть потрапити до малюка з піхви.

Крім того, під час переймів плодовий міхур виконує функцію «водяного мішка». Матка починає активно скорочуватися, в результаті підвищується внутрішньоматковий тиск і навколоплідні води, в об’ємі близько 200 мл, спрямовуються вниз. Нижній полюс міхура вдавлюється у внутрішній зів і якоюсь мірою допомагає розкриттю шийки матки.

Що значить «народитися в сорочці»?

Звичайно плодовий міхур розривається самостійно. Це відбувається при повному або майже повному розкритті шийки матки: навколоплідні води виливаються. Але буває так, що і при повному розкритті шийки матки плодовий міхур залишається цілим.

Чому це відбувається? Це може бути зв’язано:

-з надмірною його густиною або еластичністю,

-з малою кількістю навколоплідних вод.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...