Сексуальне життя після пологів

seks-pislya-pologivЗ народженням дитини все життя жінки, в тому числі і інтимне, сильно змінюється. І тільки деякі сімейні пари можуть похвалитися тим, що після пологів їх сексуальні відносини стали більш пристрасними або якісними. Як правило, жінок підстерігає безліч «напастей», на боротьбу з якими йде кілька місяців, а то й років!

Причини сексуальної незадоволеності

Найчастіше у жінки це – неприємні больові відчуття внизу живота якраз під час статевого акту. Як правило, причин дискомфорту може бути дуже багато:

  • Наявність ранок або мікротріщин у слизовій оболонці піхви. З’являються вони під час проходження дитини по родових шляхах, іноді дуже тривалий період заживають.
  • Недостатня кількість виділень. Це найбільш поширена проблема, так як після пологів жіночий організм проходить через гормональні зміни, у зв’язку з чим можливе виникнення недоліку –не виділяється змазка. Все вирішується шляхом продовження прелюдії або ж використання спеціального зволожуючого масла та гелів.
  • Занадто швидкий вступ в інтимний зв’язок після пологів. В ідеалі організму жінки потрібно від 8 до 12 тижнів для того, щоб прийти у форму і зайнятися знову сексом. Але деякі жінки роблять це занадто рано, вже в 4- й тиждень після пологів, внаслідок чого травмують стінки піхви, відчувають біль і дискомфорт.
  • Знижене лібідо або його повна відсутність. Природа іноді викидає з нами самі непередбачувані фокуси, тому визначити, коли саме з’явиться бажання сексу – неможливо. Воно може повернутися відразу ж після припинення післяпологових виділень, а може не повернутися взагалі. Небажання сексу приховати нереально, звідси і неприємні відчуття у піхві, свербіж, біль, відсутність вологи.
  • Порушення правил інтимної гігієни. Неправильне використання тампонів, прокладок, а також жорсткою туалетного паперу може привести до натирання, подразнення піхви, пошкодження слизової, а також дисбактеріозу піхви.

Для того, щоб уникнути проблем з сексуальним життям після пологів або краще розібратися з уже наявними проблемами досить дотримуватися елементарних правил, перерахованих вище. Найважче боротися з втратою лібідо, але й тут можна собі допомогти: вчасно і якомогашвидше витягувати себе з післяпологового депресивного настрою, більше уваги приділяти платонічним почуттям, налагодженню відносин з коханим чоловіком, а також романтиці у стосунках.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...